עמותת לתת תקווה היא עמותה מוערכת ומובילה בתחומה אשר מזה כשנים ארוכות מתמקדת בשיפור חייהם של ילדים ובני נוער אשר מאובחנים עם מחלות קשות, וזאת  מתוך מטרה לסייע להם ולבני המשפחה בהתמודדות הלא פשוטה. במדריך זה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות פעילות של עמותה שמצליחה לחולל שינוי משמעותי,  ללא כוונת רווח ועם שימת דגש על עיבוי המערך של המתנדבים. כל הפרטים, בכתבה הבאה.

הגשמה של חלומות בעבור ילדים חולים – חלק מהותי מהפעילות

הגשמת חלומות היא בעלת חשיבות עליונה עבור ילדים ובני נוער חולים, שכן היא מביאה תחושה של תקווה ושמחה בחייהם, במיוחד בזמנים הקשים על רקע של אשפוז בבית החולים או התמודדות עם מחלה היוצרת ריחוק מהסביבה הקרובה. לחלומות יש את הכוח לרומם את רוחו של הילדים, לספק מוטיבציה וליצור זיכרונות בלתי נשכחים. עמותת לתת תקווה מכירה בכך, ובהתאם לכך מקדמת פעילות של הגשמת חלומות אשר נועדה לסייע לילדים להגשים את החלומות שלהם, החל מחלום קטן ועד לחלום גדול. לתת תקווה נותנת במה לילדים להגשים את חלומותיהם, החל ממפגש עם ידוענים ועד לחלוקה של מתנות. הגשמת חלום לא רק מקדמת שמחה לילדים, אלא גם מסייעות בתהליך ההחלמה ומשפרת את איכות החיים, בעקבות היכולת להאמין שחלומות נועדו להתגשם, וכי ניתן להתגבר על הכול.  ברבות השנים, לתת תקווה הפך לקרן של תקווה עבור ילדים ובני נוער  מכל רחבי הארץ, וזאת בעקבות היכולת לגרום לילדים להם מיוחדים, אהובים ועטופים בתמיכה וסיוע מצד המתנדבים המסורים.

קידום של פעילות גיבוש לילדים ובני נוער

פעילויות גיבוש וחוויות בעלות אספקט חיובי יכולות למלא תפקיד חשוב בתהליך ההחלמה של ילדים חולים. זה עוזר להגביר את ההערכה העצמית שלהם, לשפר את מצב הרוח ולקדם אינטראקציה חברתית עם בני גילם. עמותת לתת תקווה החליטה לקדם שורה של פעילות גיבוש לילדים ובני נוער בכל רחבי הארץ, כחלק מהכרה בחשיבות של  פעילויות גיבוש וכיף לילדים חולים. בהתאם לכך, המתנדבים המסורים של עמותת לתת עובדים ימים כלילות בשביל להמשיך בעשייה שמצליחה לרומם את רוחם של הילדים.

 

 

נתינה אינסופית למען הילדים

הייחודיות של עמותת לתת תקווה נובעת בין היתר בעקבות היכולת לקדם את רווחתם של הילדים ובני הנוער, במסגרת של נתינה אינסופית המתבצעת גם בתוך המחלקות כמו למשל חלוקה של ציוד ומשחקים, הגשמת חלומות וכן מענה פתוח בעבור משפחות שרוצות לקבל תמיכה. המענה ההוליסטי שאותו מקבלים במסגרת הזו מבוסס אך ורק על תרומות, כאשר באתר הרשמי של העמותה ניתן לתמוך הן באמצעות תרומה כספית או באמצעות הצטרפות למערך המתנדבים הפועל בפריסה ארצית, ותוך שימת דגש על מענה הניתן לכל אורך ימות השנה בעבור ילדים ובני נוער חולים.

לסיכום

עמותת לתת תקווה הוא ארגון ללא מטרות רווח שבסיסו הוא נתינה וסיוע, ומטרתו – להעניק סיוע לילדים ובני נוער חולים. העמותה פועלת באמצעות פעילויות שונות, ביניהן הפקת ימי כיף, הגשמת חלומות ועזרה למשפחות. פעילויות אלה נועדו לרומם את רוחם של ילדים ובני נוער חולים, לקדם אינטראקציה חברתית ולספק תחושה של קהילה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע מורחב אודותה פעילות המרגשת שמצליחה לחולל שינוי משמעותי בחייהם של ילדים מכל רחבי הארץ, כפי שניתן להתרשם מהתגובות האוהדות וכן בגיוס מואץ של מתנדבים אשר פועלים לטובת קידום רווחתם של ילדים, יום יום שעה שעה.