יש מגוון רחב של סגנונות עיצוב לחדר השינה, כשאחד הטרנדים הבולטים בשנה האחרונה הוא דווקא סגנון העיצוב המודרני, שהרי מדובר על סגנון ייחודי המאופיין בקווים נקיים וגיאומטריים, כמו גם צבעים ניטראליים שמשתלבים זה בזה. למעשה, יש מי שטוענים שמדובר בסגנון מעט מינימליסטי.

הסגנון המודרני משתלב נהדר עם סגנונות נוספים, והוא מקנה מראה נקי ומסודר לחלל, ועל כן הוא מאוד פופולארי בקרב רבים. איך תעצבו את חדר השינה בסגנון מודרני, ומבלי לקרוע את הכיס? להלן כמה טיפים חשובים ושימושיים.

רהיטים בסגנון מודרני: זה לא חייב להיות יקר

כשמעצבים את החלל בסגנון המודרני, חשוב לקחת בחשבון בראש ובראשונה את הרהיטים שיוצבו בחלל ואת מיקומם. המיטה, שהיא הרהיט המרכזי של החדר, יכולה להיות פשוטה ובעלת עיצוב מינימלי וקווים נקיים, מה שיאפשר לכם לרכוש מיטה במחירים מצוינים, ולו בשל היעדר העיצוב.

ארונות הזזה: גם עיצובי וגם פרקטי

כשמעצבים את חדר השינה, לוקחים בחשבון מספר רהיטים חיוניים, ולצד המיטה והשידות, בהחלט ניתן לומר כי אחד מהאלמנטים הכי חשובים בחדר שינה הוא ארון הבגדים. ארונות הזזה מהווים חלק בלתי נפרד מהעיצוב המודרני, ומעבר להיותם דקורטיביים, הם גם מאוד פרקטיים, ולו בשל דלתות ההזזה שמאפשרות לחסוך במקום התוך החדר (שהרי הדלתות נפתחות הצדה ולא כלפי חוץ, כך שניתן להציב רהיטים נוספים סמוך לארון). כיום ניתן למצוא ארונות הזזה במגוון רחב של דוגמאות (ובמחירים נוחים), החל מעיצובי שיש (טרנד פופולארי מאוד בתחום עיצוב הפנים), ועד לארונות שכוללים מראת גוף, וחוסכים מקום בחלל. את העיצובים הללו תוכלו למצוא בשלל חנויות הרהיטים, ובין היתר גם באתר "האוס דיזיין" ובחנויות הרשת.

פה נעצור לציין שמקומות האחסון בחלל מאוד חשובים, ואם ניתן לרכוש ארון גדול שיסייע לכם לאחסן הכל, מבלי שתצטרכו לרכוש מקומות אחסון נוספים – מה טוב.

קיר בגוון דומיננטי שמושך את תשומת הלב בחלל

העיצוב המודרני מאופיין במעט אלמנטים דקורטיביים וקווים נקיים, לכן האידיאל הוא לצבוע קיר אחד בגוון דומיננטי, על מנת שימשוך את רוב תשומת הלב בחדר. מומלץ לצבוע את הקיר שנמצא סמוך למיטה (ואם נדייק – בגב המיטה), שהרי זה הקיר שיוביל את עיצוב את החלל ואליו גם יוצמדו השידות. כדי לחסוך בעלויות, תוכלו לבצע את העיצוב בעצמכם, או לחלופין לרכוש את הצבע בטמבוריה הקרובה לביתכם, ולשכור הנדימן מקומי לביצוע העבודה.

עיצוב חדר שינה בסגנון מודרני: איך עושים את זה בתקציב נמוך?

אלמנטים דקורטיביים עדינים: פחות זה יותר

כאמור, יש מי שמגדירים את הסגנון המודרני כמינימליסטי, וזאת בשל כמות האלמנטים הדקורטיביים שמאפיינים אותו. עם זאת, גם עם מעט אלמנטים ניתן ליצור עיצוב מרהיב וייחודי, וזאת באמצעות וילון ארוך בגוונים ניטראליים, שטיח בגוון תואם וגוף תאורה דומיננטי המאופיין בקווים ישרים (למשל, גוף תאורה מרובע או גיאומטרי). את הפריטים הללו תוכלו לרכוש בחנויות הסטוק השונות, או לחלופין לרכוש מוצרי יד שניה, דרך אתרים ייעודיים או קבוצות פייסבוק כמו "פשפשוק" ודומיהן. זה יסייע לכם לחסוך בעלויות ולאבזר את החלל על הצד הטוב ביותר.

שנסכם?

סגנון העיצוב המודרני תופס תאוצה והופך לפופולארי משנה לשנה. כיום יש מגוון רחב של דרכים לעצב את חדר השינה בהשראה סגנון זה, ובהחלט ניתן לחסוך בעלויות באופן ניכר, בין אם תבחרו לרכוש מוצרים שישמשו אתכם לטווח ארוך (ובכך יהוו השקעה משתלמת), ובין אם תבחרו לרכוש פריטים דקורטיביים יד 2. כך או כך, מומלץ לשאוב השראה מהרשת ומאפליקציית פינטרסט, כך תוכלו לעצב את החלל בעצמכם, ובקלות!