הצורך בעורך דין מתגלה לנו, דווקא ברגעים הכי לא צפויים, בעוד שפרקליטים ישנם ממגוון תחומים, כאשר חלקם עומדים לצד הלקוחות שלהם בעת שימוע, דיון או מעצר. חלק לא מבוטל של עורכי דין, עוסקים בתחומים פחות מאיימים, כמו בנושאים של חוזים, חברות, רכישת נכסים, ועוד. בכך, אם אתם זקוקים לאיש מקצוע טוב שילווה אתכם בהליכים משפטיים, או בהליכים בירוקרטיים מסוגים שונים: חשוב שתדעו כיצד בוחרים משרד עורכי דין טוב ומקצועי.  

אז כיצד עושים זאת?

בראשית חשוב לדעת באיזה תחום עליכם לחפש את איש המקצוע, בעוד שישנם לא מעט תחומים כמו: גירושין, דיני משפחה, פלילים, חוזים, תעבורה, ושאר תחומים שקצרה היריעה מלהכיל. ישנם עורכי דין שעוסקים בנושאים כלכליים, וכאלה שמתמחים בנושאים ספציפיים. במשרד עורכי הדין של אלמוג שפירא עוסקים בעיקר ברשלנות רפואית, תחום בו דרוש עו"ד מיומן שיוכל לממש את הזכויות שלכם בעת הצורך.

בחירת עורכי דין, כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

מקצועיות – כאשר אתם בוחרים עורך דין, שימו לב כי הוא מקצועי ומכיר את כל רזי המקצוע בתחום בו אתם זקוקים לייצוג. לדוגמא: אם אתם צריכים להגיש תביעת ביטוח או תביעה למוסד לביטוח לאומי, כדאי להיעזר בעורך דין טוב שבקיא בתחומי הנזקין. במקרים של רשלנות רפואית: בחרו משרד העוסק בתחום. בכך תוכלו למצות את הזכויות שלכם בצורה מהירה יותר.

ניסיון – וודאו כי הפרקליט שאתם בוחרים, מנוסה. במידה וישנו שימוע בעניינכם, או דיון בבית המשפט (בעיקר בנוגע לעבירות פליליות), חשוב שילווה אתכם עורך דין פלילי טוב. בכך תוכלו לצאת מבית המשפט עם גזר דין או החלטה שתהיה יותר קלה ופחות מחמירה.

זמינות – כדאי לבחור איש מקצוע שיהיה זמין עבורכם. זה נכון, מרבית עורכי הדין מבלים את יומם בבית המשפט. ובכל זאת! יש לבחור פרקליט שיחזור אליכם במהירות בכל פנייה או בקשה. במידה ואתם בוחרים משרד בו עובדים צוות פרקליטים: תוכלו לקבל מענה מהיר יותר, בכל בעיה או שאלה.

שכר – כעת יש לבדוק מהו התשלום או השכר שתצטרכו לשלם. ישנם פרקליטים שגובים שכר על פי שעה, ישנם כאלה שיגבו שכר טרחה או אחוזים. שימו לב כי בדיון פלילי: יגבה בדרך כלל שכר שעתי או שכר טרחה כללי התחלתי. בדיונים שקשורים לתביעות ביטוח, פיצויים, תביעות אבדן כושר עבודה ועוד: ירצו בדרך כלל עורכי הדין, אחוזים מהסכום אותו יפסוק בית הדין לטובת התובע.

יחס אישי – לבסוף יש לבחור איש מקצוע עמו יש לכם כימיה, כזה שמבין את העמדה שלכם ומייצג אתכם מתוך רצון להטיב עמכם. האינטראקציה עם עורך הדין חשובה במיוחד, וזאת לקבלת תוצאות טובות, כמו גם להגנה במקרים של דיונים פליליים, ותביעות כספיות כאלה ואחרות. אם תשימו דגש על כל מה שהזכרנו, תוכלו לבחור את עורכי הדין הטובים ביותר!