שעת יצירה עם הילדים היא לא רק פעילות יצירתית שמפתחת את החשיבה כמו גם את המוטוריקה העדינה, אלא מדובר בזמן איכות משפחתי. חומרים ממוחזרים יכולים להיות כל פריט או אלמנט שיש לנו בבית ושאינו נחוץ לנו, כך ניתן להכין עבודות יצירה מדליקות ומיוחדות מבלי לרכוש חומרים בעלות גבוהה. אספנו עבורכם כמה רעיונות לעבודות יצירה מקוריות ומהנות:

מעמד לכלי כתיבה

החומרים: גליל נייר טואלט \ גליל נייר סופג, קרטון או נייר קשיח וחומרי יצירה שונים לקישוט ועיצוב המעמד.

הצמידו את הגליל לקרטון שברשותכם, ושרטטו באמצעות עיפרון את קווי המתאר של הגליל. כעת, גזרו את הקרטון בהתאם לסימון שסימנתם ולאחר מכן תוכלו להדביק את העיגול שיצרתם לגליל עצמו. בשלב זה יש לכם מעמד, כל שנותר לכם לעשות זה לקשט אותו בשלל חומרים שיש ברשותכם כמו צבעי גואש, מדבקות, דפים מדוגמים, וואשי טייפ וכו'. אגב, תוכלו להדביק משטח קרטון בגודל הרצוי, כמה גלילים, כך תקבלו מעמד לאחסון כלי כתיבה רבים.

אופציה נוספת היא ליצור מעמד לכלי כתיבה מחצאי בקבוקים ישנים.

יצירה לילדים מחומרים ממוחזרים

משחק באולינג מדליק!

החומרים: בקבוקי פלסטיק ישנים, חול, עיתונים ישנים וצבעי גואש

אספו לפחות 10 בקבוקי פלסטיק ישנים (לא משנה אם יהיו גדולים או קטנים העיקר שכולם יהיו באותו הגודל), ומלאו בתוכם חול, באופן בו רק בתחתית הבקבוק יהיה חול (זה יאפשר לבקבוקים להיות יציבים במהלך המשחק). לאחר מכן, תוכלו לצבוע את הבקבוקים בשלל צבעים באמצעות צבעי הגואש שברשותכם.

איך נכין את הכדור? באמצעות עיתונים ישנים! גלגלו את דפי העיתונים לכדור והדביקו אותו באמצעות דבק לבן\ דבק סלוטייפ או וואשי טייפ.

מגנטים למקרר

החומרים: מגנטים שטוחים ישנים (כמו מגנטים של פיצריות) ותמונות.

בחרו תמונות אהובות עליכם במיוחד, אלה יכולות להיות תמונות של הילדים, שלכם ואפילו תמונות שגזרתם מהעיתון. עם מעט דבק לבן, תוכלו להדביק את התמונות הללו על המגנטים הישנים ולקשט באמצעות מדבקות, צבעים ואלמנטים נוספים.

יצירה לילדים

קופסת אחסון

החומרים: קופסת נעליים, דפים לעיטור (דפי עיתון ישנים, בריסטולים צבעוניים וכו') וחומרי יצירה לקישוט.

הדביקו על קופסת הנעליים את הדפים שבחרתם בכדי לעטר את הקופסא, בין אם מדובר ברצועות עיתון צבעוניות או בדפים בשלל צבעים. לאחר שהדבקתם את הניירות, התחילו לקשט את הקופסא כיד הדמיון, למשל תוכלו להדביק מסביב למכסה כפתורים, לצייר על הקופסא עם טושים עמידים ועוד.

מעמד לדפים וספרים

החומרים: קופסת דגני בוקר וחומרי יצירה לקישוט.

חתכו את קופסת דגני הבוקר בצורה אלכסונית, כך שצד ימין של הקופסא יהיה גבוה יותר מצד שמאל. לאחר החיתוך, ניתן לעצב את הקופסא באופן חופשי, לצבוע אותה בצבעי גואש, להדביק אלמנטים מסוגים שונים וליצור מקום אחסון מדליק לדפים וספרי ילדים.

 

ניתן ליצור דברים נהדרים ושימושיים מחומרים ממוחזרים! כל שעליכם לעשות הוא לאסוף את החומרים ולהפעיל את הדמיון והיצירתיות בכדי להכין שלל אלמנטים ייחודיים.