הקיץ מחכה לנו מעבר לפינה, מה שאומר שהחופש הגדול מתקרב! מידי שנה, לא מעט הורים מנסים לחשוב על פעילויות לילדים לתקופת יולי-אוגוסט, בין אם מדובר בפעילויות חינמיות ובין אם אלה פעילויות בתשלום. אחת הפעילויות הנהדרות ביותר בעבור ילדים, היא עבודות יצירה. מעבר לעובדה שמדובר בפעילות שאורכת זמן ממושך (לפחות שעה-שעתיים), היא מסייעת ליוצרים לפתח את המיומנויות המוטוריות שלהם (בדגש על מוטוריקה עדינה), כמו גם את הכישורים הקוגניטיביים (כמו דמיון, ריכוז, חשיבה יצירתית ועוד). מכאן, אין ספק שיצירה היא פעילות מצוינת לילדים, אבל מה אפשר ליצור במהלך הקיץ? ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות יצירתיים במיוחד.

מגנטים מחרוזי גיהוץ

פעילות מדליקה ומהנה במיוחד, כוללת שימוש בחרוזי גיהוץ, כשמדובר על חרוזים שנדבקים זה לזה באמצעות חום, ומאפשרים לילדים ליצור שלל צורות ייחודיות. אחד השימושים הנפוצים לחרוזים הללו, הוא יצירת מגנטים.

כדי להכין מגנטים אנחנו זקוקים לחרוזי גיהוץ בצבעים מגוונים, לוח לסידור החרוזים (לוח מיוחד שנמכר בחנויות יצירה), נייר אפייה, מגהץ, דבק חם ומגנט עגול ורחב. למעשה, יש לסדר את החרוזים על לוח הסידור, בהתאם לצורת המגנט הרצויה. אנחנו ממליצים לכם ליצור אלמנטים שקשורים לקיץ, כמו שמש, אבטיח, ארטיק וכו'. לאחר שהילדים יסדרו את החרוזים על הלוח, הניחו את הנייר האפייה והצמידו אליו את המגהץ. תוך מספר שניות החרוזים יתחילו להיצמד זה לזה וליצור אלמנט אחד. צננו מעט את הלוח ורק לאחר מכן תוכלו לחלץ את היצירה. לבסוף, הדביקו מגנט בגב היצירה באמצעות דבק חם או דבק חזק אחר.

שלט לחדר הילדים

אם דלת חדרם של הילדים עדיין לא מתהדרת בשלט מעשה ידיהם, זה בדיוק הזמן הנכון לעשות זאת!  לא חייבים להוציא הון תועפות על חומרי היצירה, משום שניתן להכין יצירות לילדים מחומרים ממוחזרים או חומרים פשוטים שנמצאים בבית. חתיכה של קרטון או חתיכה של אריזת דגני הבוקר יכולות להיות בסיס מעולה לשלט, כשיש לחתוך חתיכה בהתאם לגודל הרצוי. אם יש לכם בבית נייר עטיפה (כן! כמו של מתנות!), או סתם נייר יפה ששמרתם, תוכלו להשתמש בו כדי לעטוף את חתיכת הקרטון ולהעניק לבסיס השלט מראה ייחודי. לבסוף, הילדים יוכלו לקשט את השלט, לכתוב בגדול את שמם ולהדביק גזרי עיתונים כדי לקשט אותו.

יצירות לקיץ לילדים

אלבום תמונות לחוויות מהחופש הגדול

במהלך החופשה יצאתם לטיולים משפחתיים, ביליתם בג'ימבורי, או נהניתם בחיק המשפחה? סביר להניח שצילמתם לא מעט תמונות, ולכן זהו זמן מעולה לאגד אותם לאלבום מעוצב ומיוחד. רכשו בריסטולים צבעוניים, ובאמצעות מחורר תוכלו לחורר אותם במיקום זהה. תנו לילדים להדביק על הבריסטולים את התמונות, כשהם יכולים לקשט את הדפים בשלל חומרי יצירה שונים. לבסוף, חברו את הדפים עם סרט בד (השחילו את הסרט לתוך החורים) – ויש לכם אלבום מדליק ומיוחד בעבודת יד!

תכשיטים צבעוניים

חרוזי זכוכית וחוט דיג ניתן למצוא כמעט בכל חנות יצירה, כך שתוכלו לרכוש מגוון צבעים של חרוזים, ולאפשר לילדים להכין תכשיטים בעיצוב אישי. כמו כן, כדאי לרכוש תליונים קטנים, אותם הילדים יוכלו לחבר לתכשיטים שיכינו.

כרטיסי ברכה

לקראת השנה הקרובה, תוכלו לבקש מהילדים להכין מלאי כרטיסי ברכה לימי ההולדת של החברים בגן ובכיתה. למעשה, הם יוכלו ליצור עשרות כרטיסים, ולספר מעין מאגר כרטיסים לימי הולדת. כדי להכין את כרטיסי הברכה תצטרכו להצטייד בבריסטולים צבעוניים בעבור בסיס הכרטיס וחומרי יצירה מסוגים שונים, שיאפשרו לילדים לעצב את הכרטיסים כיד הדמיון.

יצירות מהוות פעילות נהדרת עבור ילדים, כשניתן ליצור גם באמצעות חומרים פשוטים שקיימים בבית, וכמובן גם חומרים ממוחזרים. הצטיידו בכל חומרי היצירה הנחוצים, ותכננו אילו יצירות תכינו יחד עם הילדים בקיץ. בילוי נעים!