לרקוד זה פשוט כיף. מדובר בדרך עבור ביטוי עצמי, בריחה לממד משני, חיבור בין גוף לנפש, חוויה מעצימה – התרגשות שתמיד מהנה. מכאן שאם גם אתם מבקשים ללמוד לרקוד, ולו בהתאם לסגנון מסוים, מוטב להיעזר בסרטוני הדרכה שמועברים אונליין. באופן שכזה ניתן ללמוד לרקוד בכול שעה רצויה, אין צורך לשלם על חוג, אין צורך לנסות צעדים חדשים מול אנשים שלא מכירים וכמובן שתמיד אפשרי להריץ אחורה ולבחון מחדש כיצד מדגימים צעד כזה או אחר, כך שניתן ללמוד בקצב שלכם, בתנאים שלכם וכמובן את הסגנון המועדף ובווליום הרצוי. מוכנים לקצת אקשן? מתחילים!

ריקודי בטן

ריקודי הבטן מגיעים אלינו מצפון אפריקה ומהמזרח הרחוק. מדובר בסגנון ריקוד שנעזר במגוון רב של שרירים והוא כולל אלמנט מרכזי של אלתור. באמצעות הריקוד מביעים רגשות שמתמזגים באופן הרמוני עם המקצב האתני. בסגנון זה התנועות הינן מעגליות ומתמקדות בכול פעם בחלק אחר בגוף, קרי בטן, חזה, כתפיים, מותנים וכדומה, כאשר התנועה מודגשת באמצעות "הד" שמייצרים חלקי גוף משלימים. כמו כן, נהוג לשלב אביזרים – למשל צעיף, סל וחרב. מי שמבקש ללמוד ריקודי בטן, ראשית צריך לבחור סגנון מועדף (קיימים 5 עיקריים: שארקי, באלדי, סעידי, טורקי ופיוז'ן אמריקאי) וכמובן להיעזר בסרטוני הדרכה, כאלו שמפרקים את הריקוד המתמשך תנועה אחר תנועה, עד לכדי יצירה אחת שלמה שמעניקה תחושת שחרור מדהימה.

ריקוד על עמוד

כיום לאט לאט יותר שומעים את המונח ריקוד על עמוד מחוץ למועדוני חשפנות, וזאת כי מדובר בתחום ספורטיבי, מסעיר, מהנה וחשוב ביותר – מחטב! מכאן שבין אם יש לכם עמוד פנוי בבית ובין אם יש לכם עמוד פנוי בפינת הרחוב, טוב לדעת שגם דרך צפייה בסרטון באינטרנט ניתן להתאמן, ולו להתחיל להבין עד כמה מדובר בספורט מהנה ואף אפשרי. מבקשים להתנסות, מבקשים אך לא בטוחים שמתאימים לכך, מבקשים לנסות משהו חדש אך לא מול אנשים נוספים, מבקשים ללמוד לרקוד בביטחון בשעה וחצי? ובכן שיעור מקוון בהחלט מהווה פתרון מדויק ונוח – רק קודם תשיגו עמוד…

סלסה קובנית

סלסלה קובנית מהווה נדבך מהריקוד האפרו לטיני והיא מבוססת על מקצב 8 שמיניות. מדובר בריקוד לטיני שמתמקד בסגנון חופשי, מלווה במקצב כיפי ועוצמתי. ריקוד זה הנו ריקוד חושני שבדר"כ מיועד עבור זוגות, אם כי גם לבד בהחלט ניתן. התנועות הן מעגליות, תיאטרליות, מוקצנות ומהירות, ואילו הבעות הפנים דרמטיות. פה כבר יש לתרגל הפלות, הנפות ומגוון תרגילי אקרובטיקה, כך שבין אם רוצים לתרגל את הבסיס ובין אם רוצים להתקדם, הרי שבבית מול המסך תזכו ללמוד את הבסיס לצד צעדים חדשים, כאלו שיעיפו את כל הנוכחים שברחבת הריקודים.

טנגו

טנגו – אחד הריקודים היותר סקסיים, נועזים ומרשימים שקיימים. טנגו הנו הריקוד הלאומי של ארגנטינה, ריקוד שנע לצד ליווי של פסנתר, כינור וקונטרבס. מדובר בריקוד שוקק חיים בו הגבר מוביל את האישה, בזמן ששניהם צמודים האחד לשנייה. הריקוד עצמו נחשב מינימליסטי, אך כולל לא מעט אלתורים לצד תנועות גרנדיוזיות ומהירות. מכאן שבין אם מבקשים ללמוד צעדים חדשים, ללמוד את הבסיס, או לתרגל צעדי טנגו שרק לאחרונה למדתם, הרי שטוב לדעת שבאמצעות סרטונים אונליין זוכים לדייק את הצעדים המורכבים וליהנות מהנחייה נקודתית ומקצועית.

 

היפ הופ

היפ הופ הנו נדבך שמגיע מתוך המוזיקה השחורה. מוזיקה זו התפתחה בדרום ברונקס במהלך שנות ה70. ההיפ הופ נחשב מאוד קצבי ושמח ואף כזה שמאפשר להביע את האני הפנימי, ולו באמצעות אלתורים. אם מתחילים מהבסיס, תחילה יש ללמוד כמה צעדים בסיסיים, אך הסבלנות בהחלט משתלמת. כמו כן, ריקוד זה משלב בין כמה נישות: יציבה, גמישות וניצול חכם של המרחב, כך שבין היתר מדובר בהתעמלות נהדרת. מכאן שבין אם מבקשים להפציץ במסיבה ובין אם מבקשים ללמוד את הבסיס, הרי שסרטונים מקוונים יעניקו לכם שיעור פרטי יעיל ביותר.

ברייקדאנס

ברייקדאנס הנו ריקוד למתקדמים, ולו מבחינת כושר גופני. פה כבר צריך שילוב של גמישות וכושר פיזי. ריקוד זה מתחלק ל4 נדבכים עיקריים: ריקוד עליון, עבודת רגליים, עצירות וכמובן אקרובטיקה. השלב הראשון מתמקד בחלק העליון והתחתון ורק בהמשך עוברים לתרגילי כוח (תרגילי אקרובטיקה). לפני שמתחילים, חשוב לחמם כיאות את השרירים וכמובן לבחור מוזיקה שאוהבים – כזו שמעניקה השראה ומזיזה את גוף. עוד נציין שבסגנון זה קיימים מגוון מהלכים שניתן ללמוד וללטש, ועל כן בין אם כבר מחזיקים בבסיס ובין אם מבקשים לגוון מה שיודעים, הרי שמומלץ להיעזר בסרטוני אונליין שמאפשרים להתאמן בבית – במרחב ובקצב שלכם.

ג'אז

מחפשים מוזיקה אפרו אמריקאית שכוללת מקצבים מערב אפריקניים לצד מקצבים שמגיעים מהמוזיקה המערבית? קבלו את הג'ז! את ריקוד הג'אז מאפיינות תנועות חדות – קרי בעיטות, קפיצות, ברכיים שמופנות אחת לשנייה וכתפיים שנעות לאחור, כאשר פה ניתן ליהנות מתנועות משוחררות, משמע אין הכרח לדייק, אלא פועלים ממקום בו הנפש מבקשת להשתחרר. מבקשים לנסות? הנחייה מקוונת מעניקה הדגמה טובה, כזו שמאפשרת לחדד יכולות, ללמוד תנועות חדשות, לדייק באיכות התנועה ובעיקר לקבל ביטחון.

ריקוד תימני

מכירים את המונח "צעד תימני" ואף יודעים להדגים את הצעד, אך יחד עם זאת שואפים להשלים את כל הריקוד – שואפים בחתונה הבאה להצטרף למעגל המשמחים ובאופן כללי להתחבר לשורשים? ובכן פה שיעור אונליין עשוי מאוד לסייע – בכוחו לדייק את התנועה, וזאת כי הוא מחלק אותה למקטעים, ובאופן כללי השיעור מסייע להשלים את הריקוד הכה שמח ואף מאפשר לגנוב צעדים מובילים, ולו כי כיום נהוג "לשזור" צעדים תימניים גם בסגנונות אחרים.

ואלס

עומדים להתחתן ומבקשים לרקוד ואלס לראשונה בחייכם? ובכן שיעור מקוון בהחלט מאפשר להתאמן ללא לחץ ובאווירה נעימה – בבית. הוואלס מגיע אלינו מגרמניה והוא מיוחס לריקוד זוגות שמושתת על משקל של שלושה רבעים. ריקוד זה אינו נחשב קשה, אך הוא כן מצריך דיוק וללמוד את הבסיס, ופה שיעור מקוון סוגר עבורכם את הפינה.

שימו PLAY!

מה עתה? לעצום עיניים ולהבין איזה סגנון תמיד חלמתם לרקוד כמו שצריך, כולל תנועות מקצועיות ומקצב מדויק. כיצד מתחילים? מוצאים חצי שעה פנויה ביום, חצי שעה שבה ניתן להתרכז ופשוט מעלים סרטון מקוון. מה עוד חשוב לדעת? מדובר בהתמכרות! אתם עומדים להתאהב בעולם הריקוד ואף יותר מכך, אתם עומדים לגלות שגם אתם יכולים לעלות רמה – תרקדו, תשקיעו ובעיקר תיהנו!