מצד אחד גברים נחשבים כמין החזק ואף מגברים מצופה שיתחילו עם האישה, שיסתדרו, שיעשו צעד ובאופן כללי מצופה מהם שיזרמו עם החיים ויצלחו, אך מצד שני ישנה המציאות וגם גברים הם אנשים פרטיים שמחזיקים ביתרונות וחסרונות, שמתמודדים עם חולשות וחוסר ביטחון, עם קשיים ומכשולים אישיים, ועל כן טוב לדעת שממש כפי שנשים נהנות ממגוון סדנאות העצמה, כך גם גברים יכולים ליהנות מסדנאות שייעודיות לגברים ושמתמקדות בהגברת הביטחון העצמי, ואף מפתיע לגלות אלו קיימות ועד כמה הן חיוניות. סקרנים? להלן חמש סדנאות מובילות:

סדנת סטיילינג אישי

לא רק שיש דבר כזה סטיילינג ייעודי לגברים, אלא גם חשוב שגבר יבין אלו פרטי ביגוד גורמים לו להחצין את התכונות הרצויות, אם אל מול עצמו ואם אל מול הסביבה. מכאן שמדהים לראות גברים לפני ואחרי הסדנה, ומדהים לראות איך פתאום גברים קולטים שלבגד יש כוח מכריע להשפיע על תחושת הביטחון העצמי, ולו כי הוענקו כלים שמאפשרים לשלב נכון פרטי לבוש, באופן שיעביר במדויק את המסר הרצוי. אי לכך סדנת סטיילינג פרטית ללבוש מחמיא ונכון עשויה להיות צעד מהנה ומחזק – עשויה ליצור התחלה חדשה. סקפטי? מקסימום פשוט תיראה יותר טוב.

סדנת מודעות לשפת גוף

ממש כפי שיצירת אומנות משדרת תחושות מבלי שהיא תכיל טקסט כתוב, כך גם גבר שעומד מולנו משדר מכלול של תכונות, ולו כי די בעמידה מסוימת ובאופן שבו מחזיקים את הידיים על מנת שנחוש כלפיו רתיעה, או לחלופין משיכה. אי לכך כל גבר צריך להיות מודע לשפת הגוף שלו, אם על מנת שהוא ירגיש יותר בנוח להתחיל עם בנות, שהוא ירגיש יותר מרשים במקום העבודה וכדומה. מכאן שבסדנת שפת גוף למדים לשדר את המסר הרצוי ובו זמנית להבין מה אומרת שפת הגוף של האנשים מסביב, משמע ניתן ליהנות משליטה מלאה מבלי להתאמץ. 

סדנה לחיזוק הרושם הראשוני

כולם יודעים שגם אם אין זה מוצדק, לרושם ראשוני אין מתחרים (או הזדמנות שנייה), וזאת כי הרבה פעמים הסיטואציה מובילה אותנו להיכרות שטחית ואף כרוכה בזמן קצוב, ולו כי מדובר בפגישה עסקית או בדייט. אי לכך חשוב ביותר לנצל את הרושם הראשוני עבור השגת נקודות זכות, ועל כן סדנה ייעודית בתחום מעניקה מגוון טיפים חשובים, מאירה באור חדש סיטואציות התנהגותיות (כאלו שאנשים לא עוצרים לתת עליהן את הדעת) ובאופן כללי מבטיחה מעתה והלאה נקודת פתיחה הרבה יותר חיובית.

סדנה לטיפול בכעסים ע"י כתיבה

ללא מעט אנשים יש בעיות שנוגעות לעצבים ולהתמודדות עם כעסים, וממש כפי שהבעיה מוכרת אצל המין הנשי, כך היא גם מוכרת אצל המין הגברי, אך כיוון ששני המינים מתנהגים מעט שונה בכול סיטואציה, טוב לדעת שתמצאו סדנה ייעודית לטיפול במתחים ועצבים עבור גברים, כאשר לצד מגוון שיטות אפשריות, כאן תכירו שיטה שמבוססת על כתיבה מודעת. סדנה זו מתבססת על ערוץ שמחבר בין הרגש לתודעה, וזאת באמצעות כתיבה חופשית. הנחייה מקצועית מסייעת לגלות נדבכים, לחשוף את שורשי הבעיה ואף מעניקה כלים פשוטים עבור התמודדות יומיומית. 

סדנה להשגת יעדים

לכולם יש ציפיות מעצמם, אך מגברים נוטים לדרוש יותר ועל כן כשחשים שלא ברור מה באמת רוצים ואחר מה רודפים, ניתן לחוש בחוסר שליטה ומכאן שגם בחוסר ביטחון. אי לכך טוב להכיר שישנה סדנה ייעודית עבור השגת יעדים, כזו שעושה שקט ומסייעת להבין מה באמת מחפשים. הרבה פעמים כאשר יודעים "מה", מהר מאוד מגיע ה"איך" ועומדים ביעדים.

הקשיבו לעצמכם!

חשוב לדעת לעצור את המרוץ, להביט פנימה, להבין מה חסר ולפרגן לעצמכם, כאשר פעם אחת המסקנה עשויה להיות שזקוקים לחופשה ופעם שנייה המסקנה עשויה להיות שזקוקים לסדנה מכווינה שתוביל לשינוי הרצוי. הקשיבו לעצמכם!