הופעות תרבות, מופעי קרקס ושלל הצגות ילדים הם מופעים שהכניסה אליהם עשויה לעלות לא מעט כסף. אבל לא תמיד האירועים הללו כרוכים בתשלום, מאחר וברחבי הארץ ניתן למצוא שלל אירועים חינמיים. איך עושים את זה? הכנו עבורכם מדריך בנושא.

עקבו אחר עמודי פייסבוק נבחרים

כיום, לכל עסק, מתחם או מקום יש עמוד פייסבוק פעיל שמתעדכן בשלל אירועים ופעילויות, בין אם בתשלום ובין אם לא. עקבו אחר עמודים נבחרים, גם אם הם לא באזור מגוריכם כמו למשל עמוד הפייסבוק "הכניסה חופשית בתל אביב יפו" או "אירועים חינם בראשון לציון" שמאגדים שלל אירועים חינמיים באזור המרכז. כמו כן, עקבו אחר עמודים של מתחמי קניות או מתחמים גדולים מאחר ומידי פעם נערכות במתחם הופעות והצגות לילדים, שרובן כמובן ללא כל תשלום.

בחגים – חפשו כתבות ברחבי הרשת

חגי תשרי, חג החנוכה, חג פורים, חג פסח ואפילו בחג שבועות – בכל החגים הללו תוכלו למצוא שלל אירועים, הופעות, סדנאות ומתחמי פעילות ללא עלות. בדרך כלל, אתרי החדשות הגדולים כמו "הארץ", "מאקו" וכו', מפרסמים כחודש לפני החג רשימה של פעילויות משפחתיות מומלצות כמו גם מקומות ייחודיים, תערוכות במוזיאונים ואירועים נוספים לכבוד החג, כשחלקם אינם כרוכים בתשלום.

אירועי לילה לבן בשלל ערי הארץ

אירועים ומופעים חינמיים

מידי שנה, בדרך כלל בקיץ, נערכים אירועי לילה לבן במוקדים שונים בארץ (בתאריכים שונים), כך שהעיר בה נערך האירוע הופכת לפסטיבל רחוב גדול הכולל מגוון רחב של במות ופעילויות לכל הגילים. למשל השנה (2018), נערכו בתל אביב הופעות ופעילויות לרגל 70 שנות עצמאות למדינה ואילו בבאר שבע נערך פסטיבל אורות ייחודי ומלא במופעי רחוב. התעדכנו בימים ובשעות בהם נערכים אירועי לילה לבן במוקדים שונים בארץ ושמרו את התאריך בכדי שלא תפספסו את האירוע.

אגב, בקיץ יש שלל פסטיבלים חינמיים בערים שונות ברחבי הארץ – כדאי לברר בתחילת יולי אודות אירועים והופעות בחינם.

סדנאות יצירה למבוגרים

סדנאות יצירה למבוגרים

אם אתם חובבי יצירה, וודאי תשמחו לשמוע שמידי פעם נערכות סדנאות יצירה חינמיות. בכדי להתעדכן כדאי להצטרף לקבוצות פייסבוק ייעודיות שעוסקות בעולם היצירה, DIY וסקראפ, כך תוכלו לדעת מתי מתקיימות סדנאות ללא עלות ולהירשם אליהן.

קבוצות פייסבוק מקומיות

כמעט לכל עיר בישראל יש קבוצת פייסבוק שבה נמצאים רוב תושבי העיר, ולעיתים אפילו תוכלו למצוא קבוצות לצעירים בלבד. בחלק מהערים מקיימים אירועים ללא עלות כמו הרצאות על הבר, מפגשים חינמיים, סדנאות לילדים ועוד. אם אתם עדיין לא חברים בקבוצת הפייסבוק של עירכם, מוטב שתעשו זאת בהקדם האפשרי, כך תוכלו להישאר מעודכנים ולשמוע על אירועים בסביבתכם.

דרום אדום

מידי שנה נערך פסטיבל דרום אדום, הכולל סיורים חינמיים בהדרכת קק"ל (לצד סיורים ומופעים בתשלום), לכן כדאי להישאר מעודכנים בנושא.

 

בחרו את הדרכים האידיאליות ביותר עבורכם להישאר מעודכנים, כך תוכלו לדעת אילו אירועים חינמיים מתקיימים בארץ.