הבסיס של עולם הפנטזיה טמון בלא אפשרי, בעולם הדמיון – בעולם שמעבר. הפנטזיה מוכיחה שאם רק מאמינים, ניתן להגיע לעולמות חדשים, להכיר יצורים מפתיעים ולחוות מגוון מצבים שלא בהכרח מתקיימים בממד הפיזי. לאור כל זאת ילדים מאוד מתחברים לעולם הפנטזיה, כיוון שהוא מרחיב את הדעת, מרתק ומוכיח שאין דבר כזה "לא אפשרי". בנוסף, עולם הדמיון מהווה מקום מבטחים מהנה במיוחד, כך שאנו ההורים צרכים לתת לו מקום של כבוד – לארח בביתנו עולמות מסעירים שבעצמנו ביקרנו כאשר היינו קטנים. מכאן שאם מתכננים יום כיף משפחתי מבלי לצאת לשום מקום, מוטב לארח את עולם הפנטזיה, בכול פעם באופן מעט שונה.

שלב ההצטיידות

אין כמו בובות. משחק עם בובות מאפשר משחקי תפקידים, להתמודד עם מגוון סיטואציות, להביא לידי ביטוי צרכים ורצונות וכמובן להפוך את היוצרות, למשל להפוך את התינוק לסבא, את האימא לילד, את הבובה לנכד וכדומה. מכאן שמומלץ לרכוש באתר עלי אקספרס בעברית מגוון דמויות שלקוחות מעולם הפנטזיה ושמעוררות השראה. מבקשים כמות נאה של בובות מיוחדות מבלי להוציא הרבה? באתר תמצאו מגוון מארזים במחירים שווים, כך שניתן ליהנות ממגוון, ובכול פעם מחדש לתפור סביבן סיפור מסגרת אחר.

הכנות מקדימות

לאחר שרכשתם מגוון בובות שלקוחות מעולם הפנטזיה, יש להבין מה לעשות עמן. האופציה המתבקשת היא להעניק אותן לילדים ולאפשר להם לשחק, אך אם מבקשים להפוך את היום המשפחתי להרבה יותר מיוחד, הרי שראוי ליצור עולמות דמיוניים, כאשר פה רצוי לבחור רעיון אחד ולהתמקד בו – להבין אלו אביזרים משלימים צריך לארגן, מהו התפקיד של כל אחד מהילדים ולהתחיל בהכנות מקדימות. מה באמת ניתן לעשות עם אוסף של בובות? להלן שני רעיונות:

 שני רעיונות

  1. יוצרים זירה בגינה – בהנחה ומדובר ביום שמשי נעים ויש לכם גינה, תשקלו לצאת עם הבובות והילדים החוצה עבור יצירת תפאורה – תיצרו את המתחם בו הדמויות נלחמות, עובדות, גרות וכדומה. כך למשל אם קיים בגינה עץ, ניתן לקחת חבלים ולבנות נדנדה, סולם ואפילו לתלות חוט ולהחליט שאם נוגעים בו הוא שולח אותות אזהרה. בנוסף, ניתן לחפור לדמויות מחילות, לצייר על סלעים דלתות סתרים, לאסוף עלים יבשים ולהכין מהם מלכודות, להכין בריכה מכושפת, לרקוח כוחות קסמים מאבקת פרחים, להכין בורות מחבוא ובאופן כללי לבנות סיפור מסגרת ולעצב בהתאם את הגינה. מה מומלץ להכין? צבע מים (עדיף מצבעי מאכל כך שלא ילכלך את הגינה), חבלים, כפות עבור חפירה, בקבוק מים ומגוון אביזרים נוספים שעשויים להתאים – תהיו יצירתיים!

 

  1. משלבים בין דמיון לבנייה – אם אתם משפחה שחובבת יצירה ובנייה, תבנו סיפור מסגרת עבור כל דמות ודמות ותחליטו שבונים בקתות קסמים, בהן הדמויות גרות/ עורכות קסמים/ מסתתרות וכדומה. את הבית ניתן לבנות מקרשים ומסמרים, דיקטים ודבק חם, בדים וקרטונים, ענפים וברגים וכדומה, כאשר לאחר מכן תצבעו ותקבעו לקיר. באופן שכזה זוכים לשלב בין עולם הדמיון לבין עולם העשייה, בין עולם המבוגרים לבין עולם הילדים, ואף זוכים להכין מקום מסודר בו הדמויות יחכו עד לפעם הבאה.

עד הפעם הבאה

אל תתפלאו אם בסוף היום תפתחו מחדש את האתר עלי אקספרס ותחפשו מה עוד ניתן לרכוש, וזאת כי פעילות מהסוג הזה רק עשויה לפתוח את התיאבון. מכאן שבין אם תחליטו מהם הכוחות הסודיים של כל דמות ובין אם תחליטו לכתוב ביחד עם הילדים סיפור פנטזיה בעקבות הדמויות, צפוי לכם ולילדים יום מאוד מיוחד – תיהנו!