בשביל לשמור על אורח חיים בריא לא צריך לבצע צעדים קיצונים. למעשה, באמצעות 10 טיפים פשוטים אותם נציג כעת, תוכלו לייצר לעצמכם תמהיל נכון ומדויק של אורח חיים בריא.

הקפדה על אורח חיים בריא: כך תעשו זאת באופן קל ופשוט

בשנים האחרונות רבים מאיתנו מבינים כי לאורח חיים בריא יש חשיבות לא רק מבחינת התחושה הגופנית, אלא גם מבחינת הנפש. למעשה, אורח חיים בריא יכול להוביל לשורה ארוכה של יתרונות אשר כוללים בין היתר איכות חיים טובה יותר, אריכות ימים וכן אנרגיה וחיונית. אולם, רבים נוטים לאמץ אורח חיים בריא ובתוך זמן קצר חוזרים להרגלים ישנים. כיצד בכל זאת ניתן לשמור? להלן 10 טיפים אשר יסייעו לכם בתהליך:

שימוש בתוספי תזונה

תוכלו להזמין מגוון רחב של תוספי תזונה באתר ויטה+ אשר מסייעים לשמור על הבריאות. מדובר בתוספי תזונה אשר כוללים ויטמינים ומינרלים אשר חיוניים לתפקוד התקין של הגוף כמו גם מסייעים לטיפול בדלקות, איזון סוכרים בדם ועוד.

שתיית מים

הקפידו לשתות לפחות 2 ליטר של מים ביום. בכדי לעודד את עצמכם לשתות, מומלץ לבצע רכישה של בקבוק מים מעוצב אשר נמצא בהישג יד.

10 טיפים - לשמירה על חיים בריאים

פעילות ספורטיבית

הקדישו לפחות חצי שעה ביום לפעילות גופנית. למעשה, מחקרים מצאו כי פעילות ספורטיבית סדירה לא רק מחזקת את הגוף ומסייעת לירידה במשקל אלא גם תורמת למצב הרוח, בשל הפרשה של אנדורפינים.

מנוחה

מנוחה היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. הקפידו לישון לפחות 7 שעות מדי לילה בעבור מבוגרים ואילו ילדים צריכים לישון לפחות 9 שעות בלילה.

תזונה מאוזנת

מומלץ להפחית עד כמה שאפשר בצריכה של מזון מעובד, ולשלב בתפריט כמה שיותר פירות, ירקות ואוכל טרי אותו בישלתם בעצמכם.

ארוחת בוקר

ארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום. הקפידו לאכול כל בוקר ארוחת בוקר מזינה ובריאה, וזאת בכדי לספק לכם אנרגיה להמשך היום ובעיקר לקראת האימון.

הפחתת לחצים

לחץ הוא גורם אשר יכול להשפיע מאוד על הבריאות שלנו. לכן, חשוב מאוד להפחית בכמות הלחץ באמצעות מדיטציה, תרגול יוגה, הימנעות מחדשות, דמיון מודרך ועוד.

בדיקות דם

אם עדיין לא פניתם לרופא המשפחה שלכם, זה הזמן. באמצעות בדיקת דם ניתן לבחון את רמת הסוכר, ברזל ופרמטרים נוספים ובהתאם לכך לסגל לעצמכם אורח חיים בריא אשר מבוסס על איזון ובקרה – בהתאם לתוצאות הבדיקות.

הכרת תודה

בסיום היום, הקפידו להכיר תודה. הכרת תודה מסייעת לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי, כמו גם תורמת להתפתחות האישית שלכם ושל הסביבה שלכם.

התנסות בדברים חדשים

בכדי לשבור את רצף השגרה שיכולה להיות לעתים מייגעת, זה הזמן להתנסות בפעילויות חדשות ולפתח תחומי עניין אשר מסייעים לצורך גיוון בחיי היום יום.

 

לסיום נרצה להמליץ על הפודקסט "תיק רפואי" עם דקלה אהרן שפרן שעוסק בתחום הבריאות ובוחן סוגיות בריאותיות שונות, כמו הסיכון שבחשיפה לקרני השמש, דיון בנושא נגיף קורונה ועוד, כך שניתן ללמוד ממנו לא מעט. נסכם ונאמר שיש לא מעט דרכים לשפר את הבריאות בחיינו, בין אם מדובר בפעולות קטנות כמו הכרת תודה ובין אם פעולות בריאותיות כמו בדיקות דם תקופתיות. רק בריאות!