עור הפנים הוא כרטיס הביקור של כל אישה. למעשה, שגרת טיפוח נכונה יכולה לא רק לשפר את מרקם עור הפנים אלא גם ליצור מראה צעיר, גם בגילאים מבוגרים. אולם, לשגרה הזו נלווה תג מחיר גבוה הנדרש בעבור רכישה של מוצרים ייעודים לעור הפנים כמו גם בהתאם לגיל.  בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה חדשה שבמסגרתה יותר ויותר נשים מחליטות לזנוח את המותגים הגדולים ולהשתמש במוצרים שיש אצל כל אחת בבית, כל זאת מתוך מטרה ליצור עור זוהר רענן ובריא. כיצד גם אתן יכולות ליצור שגרת טיפוח מהמוצרים שיש לכן? להלן מדריך מיוחד בעבור נשים מטופחות וחסכוניות:

הבהרת העור באמצעות מנגו

שכבת העור החיצונית של העור נקראת שכבת האפידרמיס העשויה משכבה בודדת אחת. בכדי ליצור מראה בעיר וזוהר ניתן להשתמש באחד המוצרים הקוסמטיים השווים ביותר – הגרעין של פרי המנגו. כיצד משתמשים? על פנים נקיות משפשפים בעדינות את קליפת המנגו, גם סביב עור העיניים. לאחר כשעה שוטפים את הפנים והתוצאה היא פנים מבריקות ובהירות, ממש כאילו יצאתן מטיפול פנים. אם אתן חוששות להשתמש בפעם הראשונה מחשש לגירוי, שפשפו את הגרעין באזור קטן ונסתר ורק לאחר מכן על כל הפנים מתוך מטרה לבחון את התגובה של העור.

החדרת לחות באמצעות בננה

מסכה ביתית נהדרת אותה ניתן להכין באמצעות בננות תסייע לכם להחדיר לחות לעור הפנים, כל זאת באמצעות שימוש בבננה אחת כאשר היא כמעט בשלה. רסקו את הבננה באמצעות מזלג עד שהיא הופכת לעיסה חלקה ולאחר מכן הניחו את המסכה על עור הפנים למשך כעשר דקות עד עשרים דקות. שטפו את הפנים היטב עם מים פושרים, ויש לכן מסכה נהדרת שתשמור על הלחות הטבעית של העור אבל גם תספק לחות כתוצאה מהרכיבים המצוינים המצויים בפרי.

טיפוח הפנים ממוצרים שיש בבית

פילינג יוגורט וקוואקר

סילוק התאים המתים המצויים על השכבה העליונה והאמצעית של העור תהליך חיוני אותו נדרש לבצע לטובת החדרה טובה יותר של חומרים פעילים כמו גם ניקוי העור. דרך נהדרת ליצור פילינג טבעי ובהתאם מראה אחיד יכול להתבצע באמצעות שני מרכיבים שיש לכל אחת בבית: יוגורט 1.5% וכף קוואקר. מערבבים את שני הרכיבים ביחד ומורחים על העור כאשר העור נקי למשך כ 20 דק'. לאחר מכן נשפשף בעדינות את החומרים כאשר הם מתקשים על העור באמצעות מים קרים לטובת סילוק התאים המתים ובהתאם לכך גם יצירת עור פנים זוהר ממרכיבים טבעיים לחלוטין.

הרגעת העור באמצעות אלוורה ומלפפון

צמח האלוורה נחשב לאחד הצמחים הנפוצים ביותר בבתים ואפילו בגינות משותפות. אולם, מעבר להיותו צמח יפהפייה הוא גם בעל סגולות בריאותיות משמעותיות – בייחוד בעבור עור הפנים. אם העור שלכן סובל מאדמומיות ונפיחות, חתכו את הגבעול של הצמח ומרחו את הג'ל המצוי בתוך הגבעול בנדיבות. לאחר כ 20 דק' שטפו היטב את הפנים ולהשלמת התהליך רצוי להשתמש גם במלפפון המקטין את הגירוי האדמומי בעור. חתכו את המלפפון לעיגולים והניחו אותו בתנועות סיבוביות על עור הפנים. השילוב בין האלוורה לבין המלפפון מהווה דרך נהדרת ליצור תהליך של הרגעת העור באמצעים טבעיים בלבד אבל גם להחדיר לחות מצוינת לעור.

מה חשוב לדעת רגע לפני?

לפני שאתן ממהרות להשתמש במוצרים שיש לכן בבית, חשוב מאוד להתייעץ עם הקוסמטיקאית שלכן לטובת אבחון עור הפנים. אצל נשים  למשל שסובלות מאקנה – פילינג אינו מומלץ מאחר והוא מגרה את עור הפנים. בנוסף, חלק מהמוצרים מכילים רכיבים שעלולים לגרום  לרגישות בעור הפנים ועל כן הקפידו קודם כל לבחון את השיטות על אזור קטן ולא נראה לעין, מתוך מטרה לבחון האם מתרחשת רגישות. בכך, תוכלו להבטיח כי טיפוח העור באמצעות חומרים שיש לכל אחת בבית יתבצע על הצד הטוב אבל גם הבטוח ביותר לעור הפנים.