תרופות סבתא

למרות שאין מחקרים אשר הוכיחו מעל לכל ספק כי תרופות סבתא יכולות לעזור, לא מעט אנשים מדווחים על תחושת שיפור משמעותית בעקבות שימוש באותן טכניקות ותרופות. אז מהן תרופות הסבתא הטובות ביותר? יצאנו לחקור, וחזרנו עם תשובות.

תרופות סבתא: ללא הוכחה מחקרית, אך עם דיווחים מצוינים מצד חולים

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר ישראלים מחליטים להיעזר בתרופות סבתא, לצורך סיוע במגוון בעיות רפואיות. למעשה, אין מחקר רפואי אשר הוכיח כי תרופות סבתא יכולות לעזור אולם רבים אשר בדקו את התרופות הללו דיווחו על תחושת שיפור ניכרת, וזאת בשילוב של תרופות מרשם וביקור אצל הרופא לצורך בנייה של תוכנית טיפול פרטנית. חשוב להבין כי תרופות סבתא אינן באות להחליף את התרופות הקונבנציונאליות אותן ניתן לקבל דרך מרשם רופא, אלא נועדו לסייע לצורך יצירת הקלה ומרוגע. הנה מספר תרופות אותם תוכלו לבדוק בתהליך ההחלמה, לצורך יצירת איזון ושיפור במצב הרפואי:

ליקוריץ לצורך הקלה בברונכיט

יש לציין כי ברונכית היא דלקת בסימפונית והיא לרוב מלווה בשיעול, חולשה כללית, חרחורים וקשיי נשימה. צמח הליקוריץ הוא צמח מרפא אשר מקורו עוד ברפואה הסינית העתיקה, והוא ידוע בהיותו בעל תכונות אנטי דלקתיות בשל הרכיבים הפעילים המצויים בצמח. בשל כך, ניתן ליטול תוסף תזונה ליקוריץ במהלך היום לצורך עידוד פתיחה של דרכי האוויר, כמו גם התמודדות יעילה יותר עם קשיי הנשימה.

נענע לצורך הקלה בצינון

צמח הנענע ידוע בשל היכולות המרגיעות שלו. בשל כך, חליטה של נענע בשילוב של מים רותחים יכול לסייע בעבור פתיחה של מעברי האוויר, בשל המנטול המצוי בתוך הנענע. נוסף לכך, חליטת נענע עם לימון יכול להפחית את המתח באזור בראש, ולכן אם אתם סובלים מכאבי ראש אין ספק כי מדובר בדרך מצוינת לצורך הפחתה ברמת הכאב, כל זאת בשילוב כאמור של תרופות אותן ניתן לרכוש גם ללא מרשם רופא. שימוש בצמחי תבלין הם טיפ מצוין לניהול חיים בריאים.

סודה לשתייה נגד צרבת

צרבת היא בעיה רפואית אשר עלולה להתרחש בכל שלב, אולם ישנם גברים ונשים אשר מאובחנים עם צרבת בשל פעילות יתר של חומצות הקיבה אל הוושט. סודה לשתייה היא פתרון זמני בו ניתן להיעזר לצורך הקלה, וזאת בשל חומצות הנגד אשר באמצעותן ניתן להרגיע את פעילות מיצי הקיבה. אולם, חשוב להבין כי מדובר באלמנט זמני בלבד, ולכן הקפידו להשתמש פעם אחת עד פעמיים לכל היותר בכדי לקבל הקלה.

 ג'ינג'ר נגד בחילות

בהודו ובמזרח הרחוק משתמשים בצמח הג'ינ'ר באופן קבוע כנגד בחילות וכאבי בטן. למעשה, באמצעות חליטה עם שורש ג'ינ'ר ניתן להרגיש הקלה משמעותית נגד בחילות כמו גם נגד כאבי בטן, כל זאת בשל המינרלים המצויים בתוך השורש. ניתן לרכוש שורש ג'ינג'ר בכל חנויות הטבע, גם אונליין.