הקיץ אינו רק מסמן את עונת הלבלוב, פתיחת החופים, יציאה לחופש גדול ותקופה של חגים, אלא קיץ גם מסמן את יריית הפתיחה של שפע פסטיבלים משמחים ומקפיצים, ועל כן אם גם אתם כבר הבנתם לאיזה פסטיבל אתם הולכים השנה (ועם מי), ואם גם אתם כבר הבנתם איזה יעד מתאים לכם וכמה זמן עומדים להישאר בו, כל שנותר לעשות זה להבין מה באמת לובשים, כי בעוד שברור מה לובשים למשרד, מה לובשים למכולת השכונתית ומה לובשים כאשר יורדים לים, הרי שגם לפסטיבל יש קוד לבוש, ומלבד העובדה שצריך להיות נוח (הן בתוך הבגד והן עם עצמך), קיימים כמה כללים לא כתובים שעשויים לסייע להחליט מה באמת לובשים למקום בו חם, האנרגיות טובות, המוזיקה מעצימה ויש אווירה של אהבה בכל פינה.

בוהו שיק אל מול הסגנון הפסיכודלי

ראשית חשוב להבין לאיזה פסטיבל הולכים, האם לפסטיבל שאנטי, פסטיבל אהבה, פסטיבל של טרנסים ועוד, אך באופן כללי נציין שסגנון בוהו שיק לוקח ובגדול, וזאת כי מדובר בסגנון ששולט כיום בשלל פסטיבלים ברחבי העולם, ועל כן רק הגיוני שגם בארץ הסגנון ישלוט, אם כי בין היתר גם לסגנון הפסיכודלי יש מקום של כבוד, ואף במיוחד כיום, כאשר מעצבי העל החליטו לתת את הבמה להדפסים הגיאומטריים, אלו שמשחקים עם התפישה ונראים כמו הזיה. גם אתם מבקשים לחבר בין וייב מגניב של מוזיקה לבין נראות צבעונית? גם אתם מבקשים מידע נוסף על בגדים למסיבות טבע? בררו מעט ותתחילו לבחון מה עדיף ספציפית עבורכם – חולצה, מכנס, קפוצ'ון, שמלה ועוד.

מה לובשים ומה משאירים בבית

בין אם אתם אנשים רגילים מהשורה ובין אם אתם היפסטרים שרק מחפשים למרוד, הרי שברור לכל שאין לבוא לפסטיבל עם נעלי עקב או עם חולצה מעומלנת, וברור לכל שרצוי להשאיר את מכנסי הסקיני בבית ואת המכנס המחויט אי שם בארון. מה כן יש ללבוש? כל מה שאינו ממותג, כל מה שנוח ורפוי, כל מה שסקסי ובעל אמירה. כך למשל שמלה רפויה בעלת הדפס פסיכודלי יכולה להיות ממש מגניבה, או מכנס קצר ורפוי עם גופיה מתאימה וסנדלים עם פרנזים יכולים בהחלט לסגור את הפינה.

אקססוריז

אין לדבר על לבוש לפסטיבל מבלי להזכיר את עולם האקססוריז, עולם שעושה הרבה שמח ובאמצעות השקעה מועטה הופך כל הופעה פשוטה לסופר מגניבה. שנעבור לדוגמאות? ובכן צמידי חישוק צבעוניים על הידיים מרעננים כל הופעה, תיק צד מעור זמש מסייע לשמור את הכסף והנייד מבלי להיסחב עם תיק גדול ומעיק, עגילי חישוקים גדולים תמיד נראים נהדר, שרשראות עבודת יד (כגון מקרמה) משדרים וייב טוב, צמידים לרגליים מעבירים מסר של פשטות וחיבור לקרקע, משקפי שמש גדולים בשלל צבעים הם גם פרקטיים וגם סופר מגניבים, צעיפים שמותאמים למזג האוויר תמיד מייצרים תחושה מסועפת ובו זמנית קלילה, חגורה עשויה לשבור את ההופעה הסטנדרטית ולקחת אותה למקום העיצובי הרצוי וכדומה – היו יצירתיים!

אם רוקדים כן מערבבים

יציאה לפסטיבל מאפשרת לשבור מוסכמות ולברוח מהבבילון בו אנו חיים, ועל כן בפסטיבל אין חוקים, למעט חוקי מוסר וכבוד הדדי. מכאן שניתן להשאיר את הנורמות מחוץ לשערים – במיוחד בכל הנוגע לתחום האופנה. אי לכך זוהי הזדמנות לשלב בין פריטי לבוש חנונים לבין פריטי לבוש מגניבים, בין פריטי לבוש מעונבים לבין פריטי לבוש זרוקים, בין פריטי לבוש מתרבויות שונות לבין פריטי לבוש מקומיים וכדומה. שנסכם? אומנם אין מדובר בפורים, אך כן בהזדמנות להגדיר סטייל אישי, כך שפסטיבל מהווה חופש גדול – חופש לרקוד, חופש מהשגרה וחופש מפריטי הלבוש המקובלים. חומר למחשבה.