בחגים ובסופי השבוע רבים מאיתנו מעוניינים להקדיש זמן לבילויים משפחתיים מסוגים שונים. אחד הבילויים האהובים על משפחות עם ילדים, הוא כמובן טיולים ברחבי הארץ. למרות שישנם מקומות שהכניסה אליהם כרוכה בתשלום, ניתן למצוא לא מעט יעדים בארץ שלטייל בהם לא יעלה לכם שקל. רוצים לטייל בחופשה הקרובה? יש לנו 5 רעיונות ליעדים אטרקטיביים.

העיר העתיקה בירושלים

העיר העתיקה בירושלים

ירושלים, עיר הבירה, מלאה באתרים היסטוריים ומשמעותיים למסורת היהודית. טיול יומי בעיר העתיקה בירושלים, יאפשר לכם ליהנות מנוף ייחודי לצד אתרים היסטוריים וחשובים, לרבות הכותל המערבי. תוכלו לסייר בין חומות העיר העתיקה (ברובע היהודי כמובן, לא מומלץ לסייר ברובעים אחרים באופן עצמאי), לחזות בממצאים הארכאולוגיים שנותרו באזור, לשים פתק בכותל ולסיים את הטיול בסיור לאורך שדרת ממילא.

אגב, מומלץ לפתוח את היום בסיור רגלי בשוק מחנה יהודה, שם תוכלו ליהנות מחוויה קולינרית, כמו גם לספוג את אווירת השוק הייחודית.

מכתש רמון

מכתש רמון

אם עדיין לא טיילתם במכתש רמון, אתם לא יודעים מה אתם מפסידים. הנוף המדברי שמאפיין את המקום הוא בהחלט סיבה נהדרת להגיע לשם, אך מעבר לזה, מומלץ להגיע למנסרה (שהיא תופעה גיאולוגית מיוחדת ומרשימה), לטייל באזור החולות הצבעוניים (אל תשכחו להביא בקבוק קטן למילוי) ובבריכות הטבעיות שנוצרו ממי הגשמים. טיול עצמאי במכתש רמון אינו יעלה לכם דבר, רק הקפידו להביא עמכם מים ואוכל ותכננו את מסלול הטיול באופן המיטבי.

המלצה חמה: הישארו באזור מכתש רמון בלילה – שמי הלילה באזור יפים במיוחד, כמו כן, מאחר ואין מקור אור מלאכותי, תוכלו לצפות בכוכבים במלוא הדרם.

הגנים הבהאים בחיפה

הגנים הבהאים בחיפה

הגנים הבהאים מורכבים מ- 19 גנים ייחודיים ומרהיבים ביופיים ובמקום ישנם סיורים מודרכים ללא עלות (פרט ליום רביעי). חשוב לציין שיש לכבד את המקום ולהגיע בלבוש צנוע. עם תום הסיור בגנים הבהאים תוכלו להמשיך ולטייל ברחבי חיפה, שהרי מדובר בעיר יפיפייה בה ניתן לבקר במושבה הגרמנית ולטייל בנמל.

נחל הבשור

נחל הבשור הוא אחד הנחלים הגדולים בארץ, והוא מוכר בייחוד בשל הגשר התלוי המהווה אטרקציה למשפחות רבות. בדרך כלל נהוג להגיע לאזור, לחצות את הגשר (הארוך!) ולערוך פיקניק בטבע, שכן מדובר בחוויה משפחתית מהנה ומיוחדת.

המושבה הטמפלרית שרונה

אמנם שרונה מוכרת כמתחם קניות ובילוי, אך הבתים הייחודיים שבמקום טומנים בחובם לא מעט היסטוריה. מומלץ לקרוא אודות המושבה ולקחת את הילדים לטיול בין הבתים הישנים (כיום חנויות), כך תוכלו לספר להם על ההיסטוריה של המקום. כמו כן, האזור מכיל לא מעט מדשאות כך שניתן להביא מאכלים שונים ולערוך פיקניק עירוני ומהנה.

 

איפה תבחרו לטייל בחופשה הקרובה? יש לא מעט מקומות ייחודיים בארץ, כמו גם שמורות טבע או אזורים עירוניים, בהם ניתן לבלות מבלי לשלם דמי כניסה. כשמדובר במשפחות ברוכות ילדים, אין ספק שתשלום בעבור טיולים הופך לנטל, כך שטיולים באזורים חינמיים יכולים להיות פתרון נהדר. טיול נעים!