עבור עסקים רבים, ההוצאות סביב בניית אתרים וקידומם אינן זניחות. מצד שני, ניתן כיום למצוא כמעט כל מה שדרוש להקמת אתרים בחינם. כך, גם לגבי בניית דפי נחיתה, אשר עשויים להידרש בתדירות גבוהה. מה זמין למטרת בניית אתרי נחיתה בחינם?

מגוון סוגים

ישנו כיום מגוון סוגי כלי עזר לבניית דפי נחיתה. בכל קטגוריית כלים כזו, ישנו לרוב גם היצע של כלים חינמיים. ראו השוואת כלים באתר websiteplanet, ולו כדי שתוכלו לבצע החלטה מושכלת.

Content Management Systems

מערכות ניהול תוכן הן סוג כלים וותיק, כולל היצע חינמי רחב, לפחות בגרסה הבסיסית של חלק מהן. דוגמא בולטת בתחום זה הוא וורדפרס הפופולארי.

שירותי בניית אתרים בשיטת WYSIWYG

פלטפורמות לבניית אתרים בגישת What You See Is What You Get, מאפשרות לפתח אתרים וגם דפי נחיתה במהירות, ללא צורך בידע בתכנות. זאת, באמצעות ממשק שמאפשר שילוב אלמנטים מוכנים באופן קל ומודולארי. Wix הישראלית היא דוגמא פופולארית ובולטת לכך. למרות שרוב התכונות המתקדמות שלה מוצעות בתשלום, יש לה גם חבילה בסיסית בחינם.

כלים ייעודיים לבניית דפי נחיתה

ישנם גם כלים, שנועדו ספציפית לבניית דפי נחיתה. למרות שהם עשויים להיות יקרים יותר, בחלקם מוצעות לפחות גרסאות ניסיון בחינם, כך שתחסכו לפחות בשלב השוואת המוצרים והניסיונות איתם.

עזרי גרפיקה

בתחום הגרפיקה, ישנם מאגרי תמונות חינמיות. אמנם לא תמיד ניתן להסתמך רק עליהם ולעתים מעוניינים בגרפיקה ייחודית לחברה, אבל זו עוד דרך שמסייעת להוזלת עלויות.

תבניות מוכנות

תבניות מוכנות של דפי נחיתה, עשויים למצוא כבר במסגרת כלי העזר השונים, כך שזהו מעין בונוס חינמי. ניתן גם "למחזר" דפי נחיתה ישנים מוצלחים של החברה מסוגים שונים, כבסיס לדפי נחיתה חדשים.

דף נחיתה מובנה

עזרים לבדיקה ושיפור

בניית דפי נחיתה היא לא תהליך של "זבנג וגמרנו", אלא היא כרוכה בשיפורים וניסיונות שונים. גם לכך יש כלי עזר, שחלקם חינם. אלה יכולים להיות למשל, כלי עזר בתחום השוואת הגרסאות (A/B Testing) או בהיבט ההתאמה להתקני מחשוב שונים (בנקודות כמו גודל צג, האם זה צג מגע או לא, סוג מערכת ההפעלה, סוג דפדפן ועוד).

ומצד שני

להשלמת התמונה, נזכיר כי החינם כרוך לעתים בתנאים שייפסלו אותו, על הסף או בהמשך. זה עשוי להתבטא למשל בפרסומות מטרידות. עוד חסרון, היא כאשר היקף האפשרויות מוגבל מדי ואז, אם תשדרג בהמשך אתה עשוי למצוא שהחבילות בתשלום אטרקטיביות פחות ממוצרים מתחרים. כמובן, חשיבותם העסקית של דפי הנחיתה, עשויה לדחוף דווקא לצורך בשדרוג עתידי ולא בהסתפקות בזול, שהוא גם פשוט מדי.

לסיכום

ההשקעה הכספית במסעות שיווקיים היא ניכרת. במקרים רבים הם חיוניים לשמירת זרם ההכנסות הקבוע והם גם עשויים לשמש כמנוע צמיחה חשוב. מאחר שזו השקעה קבועה, עלותה משמעותית מאוד ולכן מומלץ לשקול היטב, את נושא העזרים החינמיים לבניית דפי נחיתה.