ללמוד בקלות אנגלית

יש אנשים שקולטים היטב שפות ויש כאלו שפחות, אך ללא יוצא מהכלל כולם מבינים עד כמה בעידן של היום אנגלית מאוד חשובה ועל כן כל אחד צריך להבין מהי הדרך האידאלית מבחינתו ללמוד אנגלית, כאשר עבור הרוב הגדול מוטב ללמוד בדרך מהנה שאינה כרוכה במורה פרטי או בשיעורי כיתה. אז כיצד בכל זאת ניתן ללמוד אנגלית בקלות ואף מבלי להוציא הרבה? להלן כמה כיוונים מומלצים:

חברים חדשים ברשת הדיגיטלית

כיום בעידן שבו הרשת הדיגיטלית מהווה נדבך מהותי מחיינו, פשוט ביותר להשיג חברים חדשים מכל העולם, ועל כן שווה לאתר חברים מהרשתות החברתיות, כאלו שדוברים אנגלית ושמוכנים לנהל שיחה לצד אינספור שגיאות. פה נציין שאם אכן בוחרים בכך מומלץ לבקש מאותם חברים שירגישו בנוח לתקן טעויות שפה, ומומלץ למצוא "חברים לרשת" שחולקים את אותו תחום עניין, כך שעולם המושגים יהיה קרוב לשני הצדדים ותדירות השיחה תהיה גבוהה.

מחנה קיץ

אומנם מחנה קיץ רחוק מלהוות אופציה זולה, אך כיוון שהוא אופציה כה מהנה ויעילה, מצאנו לנכון לתת גם לו את הבמה. אז במה מדובר? ובכן מחנה קיץ מפגיש ילדים ישראלים עם ילדים יהודים דוברי אנגלי מבית, באופן שמייצר אינטראקציה בין שתי הקבוצות, ולו באמצעות שלל פעולות מגבשות וספורטיביות שלקוחות מתחומי העניין של הילדים, כך שלכל אורך היום הילדים מתקשרים באנגלית ובסוף היום יוצאים עם חברים לכל החיים, חברים דוברי אנגלית. באופן שכזה זוכים להבין מהו לימוד אנגלית כחוויה, זוכים לתרגל את השפה מול אנשים שהאנגלית היא שפת האם שלהם – זוכים ללמוד מהטובים ביותר.

תכינו פופקורן ושימו סרט באנגלית

אם יש דבר אחד שילדים ומבוגרים מאוד אוהבים, זה לראות סרטים ולשמוע מוזיקה. מכאן שאם רק תקפידו לראות סרטים באנגלית (בעוצמה שבה מבינים מה אומרים), ואם רק תקפידו לשמוע מוזיקה באנגלית, הרי שמהר מאוד אוצר המילים והדקדוק ישתפרו פלאים. כמו כן, מודעות מאוד חשובה, משמע בעת האזנה יש להתרכז ולנסות להפיק את המיטב.

משחקי קופסה

אם רק תבדקו, תמצאו שקיימים שלל משחקי קופסה חווייתיים לילדים, משחקי רביעיות, משחקי זיכרון וכדומה. ילדים מאוד אוהבים לשחק ועל כן לא יירתעו מהשפה הלא מובנת, וזאת כי האיורים מסייעים לגשר על הפערים, כך שבהתחלה הילדים יסתמכו רק על האיורים, אך אט אט יתחילו לקלוט אותיות, הברות, מילים, דקדוק וכדומה, ואף יבקשו להמשיך וללמוד, משמע יבקשו להמשיך ולשחק.

אפליקציות

אחד הדברים האהובים על ילדים זה "לגנוב" את המכשיר הנייד של ההורים, ועל כן פה רק נותר למנף זאת – להציע לילדים משחקים במכשיר הנייד, כאלו שמסייעים בלימודי האנגלית, ואכן אם רק תבחנו, תמצאו שלל אפליקציות מצוינות בתחום, כאלו שמתאימות למגוון דרגות קושי, כאלו שמשלבות מגוון תכנים בעלי ערך מוסף – כאלו שפשוט מוצלחות מאוד בלימוד השפה!

שפה שנייה חוויה מובילה

לסיכום נציין שאומנם אנגלית הינה שפה שנייה, אך היא יכולה להוות חוויה מספר אחת, כל עוד נמצא את החיבור האישי של כל אחד ואחת וכל עוד נחשוב מעט מחוץ לקופסה ומחוץ לכותלי הכיתה, הכיתה שבה לא תמיד פשוט להישאר מרוכזים – חומר למחשבה!