מיזם שומרי דרך

אם יש דבר אחד שבוודאות כולנו יכולים לעשות, זה להפוך את העולם למקום יותר טוב. פה ניתן למצוא מגוון מעשים פשוטים שאינם מצריכים זמן או השקעה רבה, לצד מעשים שדורשים לא מעט משאבים וזמן. הנקודה היא שאין זה משנה אם בוחרים בדרך זו או אחרת, אלא המהות מצויה בנקודת המוצא – ברצון לעשות טוב, ומי שמכיר את אפקט הפרפר, בוודאי כבר מבין שמעשה קטן שלנו יגרום לעוד מעשה טוב וכן הלאה. מדובר בשרשרת של טוב ללא סוף, ועל כן גם אם העולם מושתת על אור, צמחים, מולקולות ועקרונות נוספים, הרי שבין היתר הוא מושתת על קו רצוף של טוב שתמיד ניתן להאריך, וכך אכן צריך. מה אתם יכולים לעשות? במילה אחת המון, להלן כמה רעיונות:

התנדבות

מחקרים מראים שאנשים שמתנדבים הם חד וחלק אנשים יותר מרוצים, אופטימיים, חברותיים ואף בעלי תוחלת חיים יותר ארוכה. מכאן שלא רק תורמים לאחרים, אלא גם במובן האישי מקבלים בחזרה לא מעט. אז היכן מתנדבים? יש לא מעט אופציות. ניתן להתנדב עם חיות, אנשים מבוגרים, ילדים ועוד, כאשר תמיד אפשרי להתאים את תחום ההתנדבות לתחום שמעניין אותכם ושמתאים למסגרת הזמן שלכם. כך למשל ניתן להצטרף למיזם שומרי הדרך מטעם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. באמצעות מיזם שומרי דרך זוכים להטמיע שינוי חיובי בתרבות הנהיגה בישראל, ואולי גם למנוע את התאונה הבאה.

חיוך לצד מילה טובה

למילים יש כוח רב ועל כן תמיד ראוי לשקול מילים בטרם ממהרים להגיב ממקום רגשי, במיוחד כשכועסים. מכאן שבין אם מדברים עם ילדים ובני זוג ובין אם מדברים עם העובדים, חברים ועובדים בחנות, הרי שיש לבחון מה אומרים ואיך. שנחדד? אל תמהרו להעליב, תשתדלו לתת לאנשים מילה טובה ותשלבו בדיבור מחשבות חיוביות, וזאת כי לא רק מחשבה יוצרת מציאות, אלא גם מילה עשויה להניע דברים בכיוונים מסוימים.

תמיכה והכלה

הרבה אנשים צרכים שמישהו יתעניין בשלומם, יזמין אותם לכוס קפה, יביע הערכה, יתמוך בחזון שלהם וכדומה. אי לכך כאשר שמים לב שאנשים מחפשים את הקרבה שלכם (מסיבות טובות), תשקלו לאפשר להם, כמובן כל עוד זה לא פוגע בכם. כך למשל אם שכנה מציעה שתקפצו לקפה, היענו בחיוב. אם חבר מספר לכם על חלום אישי, תניעו אותו להגשימו. אם אדם קרוב נתקל בבעיה, תנסו להיות שם עבורו. אם המוכרת בחנות עזרה לכם, החמיאו לה על השירות וכדומה.

שנסכם?

תנו לאנשים שזקוקים לתשומת לב מקום בחיים שלכם, תמיד תפעלו ממקום של טוב, היו רגישים לאחר, השתמשו במילים בחוכמה, היו אמתיים אך לא פוגעניים, חפשו היכן אתם יכולים לתרום ואל תעשו דברים שלכם הם לא יהיו נעימים. כל עוד מודעים לכך, כבר ניתן להגיע להישגים – ניתן לסייע בהפצת הטוב בעולם ולכך אין מחיר.