פילנתרופיה בחינוך

תחום החינוך בישראל הוא נושא רגיש בהחלט בעבור רבים. אם תשאלו אנשים מכל קצוות הקשת הפוליטית ובעיקר הורים לילדים בעבורם מדובר בנושא חשוב ביותר, ככל הנראה שתשמעו מהם לא מעט ביקורת ונקודות לשיפור בנוגע למערכת החינוך הישראלית. ובעוד יש כאלה שבעיקר מתלוננים ומקווים לשיפור שיגיע ולימים טובים יותר, אחרים בוחרים דווקא לעשות מעשה ולנסות לסייע בעצמם למערכת. יש כאלה שבוחרים להתנדב בבתי ספר ולעזור למורים ולתלמידים שמתקשים ונשארים מאחור, אחרים עוסקים בהעלאת המודעות וקידום רפורמות ברמה ארצית ומקומית ויש כאלה שמבטאים את התרומה שלהם בכסף או ברכישה של ציוד יקר למוסדות חינוך שונים. ואכן, פילנתרופיה וסיוע מצד אנשים עם לב רחב בהחלט מסייעת לא מעט למערכת החינוך מדי שנה, מה שתורם ישירות לילדי ישראל. אם גם אתם שאלתם את עצמכם איך אפשר לעזור, הנה כמה רעיונות.

אבזור כיתות לימוד ושדרוג פני השטח

אין ספק כי מוסדות רבים בישראל סובלים מהזנחה ומתנאים לא ראויים ללמידה, מה שמשפיע באופן ישיר על האווירה הלימודית בהם וכך גם על ההישגים של התלמידים. פילנתרופיה היא דרך להציע תמיכה כלכלית בין השאר ואין ספק שזה דבר שמוסדות חינוכיים רבים יכולים להפיק ממנו רבות. אפשר להגדיל את הכיתות בצורה משמעותית, לרכוש מחשבים למעבדות, לתרום כסף לשיפוץ חצרות בהן יוכלו התלמידים לשחק בהפסקות ולבנות מגרשי ספורט ומתקני שעשועים. בשביל תלמידים רבים מדובר בהבדל ענק בין לימודים בסביבה נעימה לבין סביבת לימודים לא מזמינה כלל.

סיוע לתלמידים עם קושי בלימודים

מי שאוהב את הממשק עם ילדים ובני נוער, בהחלט יוכל לתרום כך למערכת החינוך. בתי ספר רבים וגם מועדוניות, צהרונים ומסגרות של אחרי יום הלימודים, פותחים את שעריהם למתנדבים ומחברים כך בין הקהילה לילדים ולנוער שלה. הרווח כאן הוא כפול, כי גם מסייעים לתלמידים המתקשים להבין וללמוד את החומר בצורה טובה ויותר וגם מכירים טוב יותר את הסביבה ואת הקהילה בדרך בלתי אמצעית. מי שמחפש לעשות את זה יוכל למצוא בקלות באינטרנט מסגרות שמציעות את האפשרות הזאת, אך הדרך הכי פשוטה, טבעית ונעימה היא פשוט לגשת לבית הספר או למועדונית הכי קרובה אליכם ולהציע את עזרתכם.

התנדבות בתנועות הנוער

תנועות הנוער הם חלק מהחינוך הבלתי פורמלי בישראל, ובמקומות רבים נדרשת שם עזרה הרבה יותר מאשר במוסדות הפורמליים. אפשר להתנדב במחנות ובפעילויות הקיץ שמחפשים אנשים שיגיעו לעזור, לבשל ולסדר את איזור המחנה, אפשר להצטרף לטיולים על תקן מלווה בוגר או על תקן מאבטח למי שמחזיק בנשק ואפשר להציע להעביר פעילויות ותכנים, מה שייתן הרבה מאד לילדים ולבני הנוער שמגיעים לתנועה. בגלל שמדובר על תנועות העוסקות בהתנדבות, הן גם לרוב פתוחות להצעות וישמחו לתת את הבמה לאנשים מבחוץ המעוניינים להגיע ולהציע את העזרה שלהם.