יש כאלה שלוקחים את הכריות כפריט מובן מאליו, אביזר לישון עליו או במקסימום להניח עליו את הראש לכמה דקות כשעייפים. מה שהם לא יודעים, שיש לכריות כל כך הרבה שימושים שלרובם אנחנו בכלל לא מודעים. ובין שלל סוגי הכריות, בשנים האחרונות התפתחה נישה חדשה לגמרי שהולכת ותופסת תאוצה והיא הכריות לתינוק, הריון והנקה. אם לא שמעתם עדיין על הז'אנר העיצובי, יש מצב טוב שאתם הולכים להיות לגמרי מופתעים. חלק מהסוגים כאן הם פונקציונליים נטו, אחרים הם למטרות נוי בלבד ויש כאלה שהם השילוב של השניים. בואו נכיר כמה מסוגי הכריות לתינוקות הקיימים היום.

כריות נוי לחדרי תינוקות

לא תאמינו כמה סוגים של כריות נוי לחדרי תינוקות תוכלו למצוא היום במגוון חנויות וברחבי הרשת. יש כריות בצורות של חיות, דמויות מצוירות אהובות, בלונים או פירות ומאכלים טעימים. אפשר לעצב חדר תינוקות עם כריות לתינוק כאשר הכריות עצמן מהוות את החלק המשמעותי ביותר בעיצוב החדר ולקבל תוצאות משגעות ויוצאות דופן לחלוטין. חשוב לדעת שכריות יפות יכול להיות בכל מקום בחדר יפה לתינוק, גם על הקיר למשל או על השידה ולא רק במיטה או בעריסה של התינוק.

כרית הנקה והריון

מי שעוד לא הגיעה לשלב של ההיריון הראשון, תגלה בקרוב כמה שכריות ההיריון וההנקה יכולות לעזור ולהקל עליה בשלבים השונים. בזמן ההיריון, יש לשים את כרית ההיריון בין הרגליים, מה שמביא על הקלה בעומס שנוצר על הבטן והגב עם גדילת העובר. במהלך ההנקה, אותה הכרית בדיוק תעשה עבודה מצוינת בשביל להניח את התינוק בזמן שאת מאכילה אותו. מעבר לכך, מדובר בכרית מצוינת שאפשר להישען עליה בנוח ולהניק בחדר השינה ובהמשך גם להניח סביב התינוק ששוכב על המיטה על מנת לתחום את האזור שלו.

כריות לתינוקות

כרית שינה לתינוק

תינוקות רבים אוהבים מאד לישון בהטיה קלה כלפי מעלה. תפקיד כרית השינה הוא לסייע להם לעשות את זה. מדובר בכרית בצורת משולש היוצרת שיפוע קל (כמו צורה של חתיכת גבינה למשל), עליה שוכב לגמרי (לא רק מניח את הראש) וכך נוצרת הגבהה שהיא נוחה ונעימה להרבה תינוקות.

כרית ראש לתינוק

מדובר בכרית מצוינת לגילאים המוקדמים יותר, עד גיל שנה לערך. הכרית הזאת היא מעין עיגול שקוע, עליו מניחים את הראש של התינוק. יש תינוקות שאוהבים להירדם כך והיא גם משמשת פעמים רבות את ההורים להחתלה והלבשה של התינוקות.

כרית מגן לעריסה ולמיטת תינוק

כאשר התינוקות גדלים, הם מתחילים לזוז בלילה בזמן השינה ועלולים לקבל מכה מאחת מדפנות הלול או העריסה בהם הם נמצאים. כרית המגן היא מעין גליל עבה דמוי נחש, אותו מחברים בהיקף הפנימי של העריסה. כך, כשהתינוק זז הכרית מגנה על ראשו של התינוק.