חג השבועות בפתח, ובין שלל הדרכים האפשריות לניצול החופשה, יש דרך אחת אידאלית במיוחד: טיולים משפחתיים! לא משנה אם מדובר בטיול לכל ימי החג או לגיחה קצרה לטבע, כי אספנו לכם כמה הצעות מעניינות לטיולים במהלך החג.

עין עקב

אחד הסממנים הבולטים של חג שבועות הוא המים, ולכן אין דרך טובה יותר להעביר את החג מאשר טיולי מים  בארץ. שווה להגיע לשדה בוקר ולו כדי לבקר באחד המעיינות הייחודיים ביותר באזור, כשניתן להגיע למקום גם עם רכב שטח וגם במסלול רגלי – כך שהוא אידיאלי עבור מיטיבי לכת וגם עבור משפחות עם ילדים. המקום תיירותי במיוחד, ולכן כדאי להגיע בשעה מוקדמת יחסית, כך תוכלו ליהנות מרחצה ובילוי באזור.

פיקניק בגן הלאומי ברמת גן

אם תרצו לבלות את חג השבועות בפיקניק משפחתי, מוטב שתגיעו לפארק הלאומי ברמת גן. מדובר בפארק רחב היקף, כשבמרכזו יש אגם מלא בברווזים ובעלי חיים נוספים. תוכלו לתפוס מקום על המדשאות או לשבת באזורי הישיבה השונים, כשאפשר לשבת ממש על שפת האגם – מה שיעניק חוויה נפלאה לילדים. הכינו מבעוד מועד גבינות, פשטידות, סנדוויצ'ים ושלל מאכלים לפיקניק, ותוכלו ליהנות מחוויה משפחתית ייחודית.

פסטיבלים לכבוד שבועות 2019

  • בעקבות אם החיטה – פסטיבל הגן הלאומי כוכב הירדן, שכולל משימות ניווט במבצר הצלבני באזור, טחינת חיטה ואפיית לחם.
  • תל באר שבע – בגן הלאומי תל באר שבע ייערכו מגוון רחב של פעילויות לילדים, כמו ניסויים מדעיים, סיורים ופעילויות יצירה. הפעילות תתקיים ביום ראשון (9.6.19) בין השעות 10:00-14:00.
  • עין פרת – אם הילדים מחפשים קצת אקשן, טוב תעשו אם תיקחו אותם לעין פרת ולו בשל העובדה שיחכו להם שם מתקנים מאתגרים, מתקני טיפוס ונחל עם מים זורמים. באזור יש לא מעט מקומות בהם תוכלו לערוך פיקניק, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון.
  • מוזיאון המדע בירושלים – במוזיאון ייערך פסטיבל פלסטיק במהלך חג שבועות, בו הילדים ילמדו כיצד למחזר את הפלסטיק, יצפו במיצגים העשויים חומרים ממוחזרים, ייהנו מהדגמות מדעיות וילמדו כיצד לבשל פלסטיק ישן ולהפיק ממנו מוצרים חדשים. הכניסה למוזיאון אמנם לא בחינם, אבל זה לגמרי שווה את זה. הכניסה תעלה לכם 45 ₪ ליחיד, או 160 ₪ לכל המשפחה.

 

חג השבועות הוא בין החגים המיוחדים ביותר בין חגי ישראל. אנחנו נוהגים ללבוש לבן, לאכול מוצרי חלב ולשחק במלחמות מים אחד עם השני. אין דרך טובה יותר לציין את החג מאשר זמן איכות משפחתי, ובייחוד אם מדובר בטיול בטבע. חג שמח!