אנחנו בפתחו של חודש ינואר, מה שאומר שהחורף כבר כאן, הטמפרטורות נמוכות והגשם מגיע לבקר לעיתים קרובות. כיצד ניתן להעביר את שעות אחר הצהריים עם הילדים? ובכן יש לא מעט פעילויות ביתיות נהדרות, זולות ואף חלקן חינמיות. סקרנים? ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות. לגזור לשמור.

השף הצעיר – סדנת בישול ביתית

עם מעט מצרכים וזמן פנוי, תוכלו להעביר לילדים סדנת בישול קלילה במיוחד, בה יוכלו ללמוד להכין מאכלים ייחודיים, כמובן בהתאם לגילם. למעשה, עם מתכונים טבעוניים שילדים אוהבים, תוכלו להכין פסטה ברוטב עגבניות, סלט ירקות מזין ועוד מגוון רחב של מטעמים.

אגב, זו הזדמנות נהדרת ללמד את הילדים כיצד מכינים את המאכלים האהובים עליהם, ואולי בהמשך תוכלו ללמד אותם גם מאכלים מסורתיים שעוברים מדור לדור.

להעשיר את הידע באמצעות פעילות חווייתית

אם כבר גשום, ואם לא ניתן לצאת מהבית, מדוע שלא תנצלו את אחר הצהריים ללימודים מעשירים? הכוונה היא לא ללימודים פורמליים, אלא ללימודים חווייתיים. שנדגים? אם תרצו למשל לתרגל אנגלית ביחד, תוכלו להכין משחק זיכרון שיאפשר לילדים ללמוד מילים חדשות תוך כדי המשחק. מבקשים להעשיר את הידע הכללי שלהם? משחק טריוויה יהיה פתרון נהדר ואפילו מהנה.

הכינותי מראש

פעילות קסומה ומהנה לימי החורף היא דווקא היצירה, ולו כי מדובר בפעילות שעשויה להעסיק את הילדים למשך זמן רב. תוכלו לרכוש חומרי יצירה פשוטים כמו בריסטולים, דבק, מדבקות, מספריים, סרטי בד, חרוזים וכו', וליצור מגוון רחב של יצירות. מלבד זאת, טוב לדעת כי ישנה יצירה מחומרים ממוחזרים, כך ניתן למחזר גלילי נייר טואלט, קופסאות שימורים וצנצנות, ולהעניק להם חיים חדשים.

חורף

ערב סרט חווייתי

חובבים סרטים? חפשו בVOD או בנטפליקס סרט שמתאים לכל המשפחה, וארגנו ערב סרט ביתי הכולל פופוקורן, נאצ'וס ושאר נשנושים. אגב, בהחלט כדאי להזמין חברים נוספים מבית הספר או הגן, ולהעניק לילדים חוויה חברתית מהנה.

שעת סיפור

דרך נהדרת ומעשירה להעביר את ימי החורף הגשומים, היא באמצעות קריאת ספרים. תוכלו לארגן פעילות לילדים הכוללת קריאת ספר ויצירה בעקבות הקריאה. היצירה לא חייבת להיות יצירה אמנותית, אלא שניתן לבקש מהילדים לכתוב סוף אחר לסיפור, או לחלופין לכתוב לו המשך.

משחקי קופסה – לא רק ליום כיפור!

ימים חורפיים הם הזדמנות מצוינת להוציא מהארון את משחקי הקופסה, ולארגן טורנירים בין בני המשפחה והחברים. בין אם אתם חובבי "מונופול", "טאקי" או "נחש מי" – אין ספק שתוכלו להעביר יחדיו כמה שעות של הנאה ומשחק. אם אין ברשותכם משחקי קופסה, תשמחו לשמוע שניתן למצוא גרסאות של משחקים להדפסה במדפסת הביתית.

שנסכם?

יש לא מעט רעיונות נהדרים לפעילויות חורפיות לילדים, כשרוב הפעילויות הללו אינן כרוכות בעלויות גבוהות וחלקן אף חינמיות. בחרו את הפעילויות האידיאליות ביותר בעבורכם, וארגנו יום כיף ביתי לילדים. חורם חם ונעים.