אחת מהוצאות משק הבית הכבדות ביותר מבחינה כספית הוא ללא ספק חשבון החשמל. למעשה, ישנן לא מעט דרכים בהם ניתן לחסוך בהוצאות, ואף לתרום לצורך יצירה של סביבה אקולוגית. במדריך מקוצר זה נציג את כל הדרכים האפקטיביות ביותר לחיסכון בהוצאות החשמל – אותן כל אחד יכול לבצע.

לחסוך בהוצאות החשמל בבית

חשבונות החשמל מרקיעים שחקים? יש מה לעשות בעניין

זה לא סוד שהוצאות על החשמל בבית נחשבות להוצאות כבדות למדי, בייחוד בתקופת הקיץ. למעשה, משקי בית רבים משלמים בכל חודשיים חשבונות חשמל שיכולים להגיע לאלפי שקלים, ובכך להכביד באופן משמעותי על הכיס. אולם, לא מדובר בגזרת גורל. ניתן ואף רצוי לחתור לצורך קיצוץ הוצאות החשמל, וזאת באמצעות הפעולות הבאות שכל אחד מאיתנו יכול לבצע בבית שלו:

ייצור חשמל באופן עצמאי דרך לוחות סולריים

אם יש לכם גג פנוי, זה הזמן ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום של התקנת לוחות סולריים. מדובר בלוחות אשר קולטים את אור השמש, ובהתאם לכך מאפשרים לייצר חשמל באופן אקולוגי וללא תלות בחברת החשמל. דרך מחשבון סולארי ניתן לבדוק מהי כמות החשמל שהגג שלכם יכול לייצר, ובהתאם לכך להקים מערכת מותאמת אישית בעבור ייצור חשמל עצמאי אך גם חסכוני. מדובר בהשקעה לטווח הרחוק בשל היכולת שלכם להשכיר את שטח הגג, ועל כן מומלץ לבחון את הנתיב הזה לצורך חיסכון קצר וארוך טווח.

בדיקת היעילות האנרגטית של מכשירי החשמל

חשוב לבדוק את המכשירים החשמליים כמו המקרר, מכונת הכביסה והמייבש מבחינת היעילות האנרגטית. יעילות אנרגטית מצוינת באמצעות אותיות A-G, כאשר דירוג A  נחשב לדירוג הטוב ביותר. כאשר מכשירי החשמל יעילים מבחינה אנרגטית, זה מתבטא באופן ישיר בחשבון החשמל – ולכן עדיף להחליף את המכשירים המיושנים במכשירים חדשים וחסכוניים מבחינה אנרגטית.

כיבוי מכשירים שאינם פעילים

כאשר אתם יוצאים מהבית, אל תשכחו לכבות ואפילו להוציא מהתקע את מכשירי החשמל בהם אין לכם שימוש כמו טלוויזיה, מטענים ועוד. נוסף לכך, עדיף להפעיל את מכשירי החשמל בשעות הערב ולא היום (החל מהשעה 14:00 בקיץ תעריף החשמל עולה) ובתקופת הקיץ מומלץ להימנע מהדלקת דוד השמש, בשל היותו זולל אנרגטי משמעותי מבחינת צריכת חשמל. נוסף לכך, בקיץ אפשר להימנע מהדלקה של נורות ותאורה ולהשתמש באור הטבעי הנמשך עד שעות הערב המאוחרות. שימוש נכון במכשיר ובחירה במכשיר חסכוני יתבטאו באופן ישיר בחיסכון בכסף.

החלפה לנורות לד חסכוניות

התאורה משפיעה גם היא על מחיר החשמל. בכדי לקצץ את עלויות חשבון החשמל, מומלץ להחליף את כל הנורות בבית לנורות לד או נורות פלורסנט. מדובר בהשקעה כספית קטנה למדי אך כזו שמגמת בחובה אפשרות לחיסכון אדיר בעלויות חשבון החשמל בבית, ולכן מומלץ לבצע את ההחלפה בהקדם.

 

לסיכום, באמצעות הטיפים הבאים תוכלו לקצץ בהוצאות החשמל, באופן מיידי.