הקמת אתר אינטרנט עסקי

הקמת אתר עסקי עשויה לדרוש השקעה כספית לא קטנה. זאת, בהנחה שמדובר באתר איכותי וככל שכלולים בו רכיבים מתקדמים, דוגמת חנות מקוונת. כך ניתן לצמצם עלויות, בהקמת אתר מסוג זה:

שרת וירטואלי

שימוש בשרת וירטואלי מאפשר להתאים משאבים באופן גמיש, לצרכי המחשוב המשתנים של האתר. שכירת שרת כזה, תחסוך את הצורך ברכישת שרת ותפעולו על ידי העסק עצמו. כמו כן, הגמישות במשאבים, תחסוך בצורך לרכוש או לשכור מראש, שרת חזק מדי, שכל משאביו יידרשו רק לעתים רחוקות. בשכירת שרת כזה מחברה אמינה דוגמת GNS, יש לכם "ראש שקט" מבחינה תפעולית ומבחינת תשתיות האתר. מבחינה כספית, תצטרכו לשלם רק לפי השימוש (כפי שמקובל בשירותי ענן).

הסתייעות במקצוענים

הדבר עשוי להישמע לא אינטואיטיבי, אבל השקעת יותר כסף על אנשי מקצוע, תחסוך לכם בהקמת אתר עסקי. הקמת אתרים הוא תחום בו טווח המחירים רחב ותמיד ניתן למצוא מישהו, שיעשה זאת עבורכם "יותר בזול".

אחרי ש"תעשו את זה בזול", במוקדם או במאוחר תרצו שינויים לאתר, תוספות, הרחבות וכדומה. ייתכן שמטרת האתר הראשונית תצליח מאוד ויהיה צורך להתאים אותו במהירות, להתפתחויות חדשות. שינויים כאלה, מול איש מקצוע לא איכותי, עשויים להיות מסורבלים, ברמה נמוכה ולבסוף יקרים במצטבר. זאת כמובן, במיוחד עם תידרש התערבות של מומחה ברמה גבוהה יותר, אולי בלחץ זמן. הגישה החכמה יותר, היא לבחור במומחים איכותיים, שבאופן טבעי יעבדו בתעריף גבוה יותר. אתר עסקי הוא כלי עזר מרכזי כיום עבור רבים, שאמור בהחלט להחזיר את ההשקעה בו, בדרכים רבות. כך שהשקעה כזו תשתלם לכם ותחסוך עלויות, אפילו בשלב ההקמה.

לא להמציא את הגלגל מחדש

איש מקצוע איכותי, יוכל בין השאר למצות עבורכם את השימוש בכלים ועזרים קיימים, בכדי להפיק את המרב מכל דבר ולחסוך. לדוגמה – התחלת עיצוב האתר, על בסיס תבניות מוכנות. דוגמה נושפת, היא מיצוי מבחר התוספים הגדול שזמין עבור וורדפרס, במקום לפתח דברים מחדש.

להיזהר מ"הפתעות"

חשוב להיות יסודיים בכל אינטראקציה עם אנשי מקצוע או שכירת שירותים, לגבי הבנת הפרטים הכספיים. למשל, הבנת העלויות של ביצוע שינויים בעתיד באתר, על ידי מי שהקים אותו. כמו כן, חשוב גם לוודא שמבינים את התמורה לכסף. נאמר שמציעים לנו הקמת חנות וירטואלית במחיר זול במיוחד ומסבירים את המחיר, בכך שהיא בטכנולוגיה חדשנית מסוימת. ייתכן שזו אכן עסקה טובה וייתכן שלא. הדבר דורש התעמקות בפרטים, אחרת עלולים להיתקל בהמשך ב"הפתעות" לא נעימות ואולי גם יקרות.

להשוות

השיטה הוותיקה של השוואת הצעות מחיר שונות חשובה גם כאן. יש לקחת בחשבון, שהקמת אתר עסקי מורכבת מאלמנטים רבים ולכן גם השוואת הצעות בתחום זה תהיה מורכבת. בכדי להקל על ההשוואה ובכלל כצעד ראשוני חשוב ביותר, חיוני להגדיר היטב את הדרישות מהאתר.

לסיכום

תהליך הקמת אתר הוא תהליך יחסית מורכב. היכן שיש מורכבות, יש גם הזדמנויות רבות לייעול ולחסכון וכדאי לנצל זאת.