בעוד שבוע הילדים יצאו לחופשה מבית הספר, ויבלו במשך חודשיים בבית. לא מעט הורים חוששים שהילדים ייצמדו למסכים, יצפו מהבוקר עד הלילה בטלוויזיה, ישחקו במשחקי מחשב וישתמשו באפליקציות בסמארטפונים. ובכן, על מנת להעסיק את הילדים במהלך החופשה, ולהימנע מצפייה במסכים באופן תדיר, ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות נהדרים:

טיולים

הדרך האידיאלית ביותר לבלות עם הילדים בקיץ היא באמצעות טיולים. בין אם מדובר בטיולי טבע ובין אם אלה טיולים עירוניים (בהם ניתן לשלב ביקורים במוזיאונים שונים), הרי שמדובר בפעילות נהדרת במיוחד. כדאי לברר על חברה להשכרת רכב מסחרי או כל רכב בגודל האידיאלי בעבורכם, על מנת להימנע מנסיעות בתחבורה הציבורית. הורים רבים כבר יודעים שבימי הקיץ, הרכבות מלאות עד 0 מקום, האוטובוסים עמוסים ואם ניתן להגיע באמצעים חלופיים – מה טוב. נסו למצוא יעדים מעניינים עבור הטיולים המשפחתיים, ואם ניתן אף תוכלו לצאת לטיול קמפינג במהלך סוף השבוע.

משחקים ופעילויות

כדי לגרום לילדים לשחק במשחקי חשיבה, ליהנות מהרכבת פאזלים או להזמין את החברים לטורניר משחקי קופסה – יש לדאוג לסביבת משחק אידיאלית בעבורם. תחילה, רכשו משחקי קופסה מסוגים שונים, לרבות פאזלים, משחקי חשיבה ושאר משחקים שמתאימים לגילם. לאחר מכן כדאי לפנות פינה בחדר הילדים, להניח שטיח צבעוני ולסדר את שלל המשחקים והצעצועים שרכשתם. כך תוכלו להעניק לילדים אווירה מעניינת בחדר, וליצור פינת משחקים מדליקה במיוחד.

עבודות יצירה ומלאכת יד

אם יש לכם חצר בבית, או גינה משותפת בבניין, הרי שמשחקי חצר הם דרך נהדרת להעביר את ימי הקיץ ואף לבצע פעילות גופנית. החל ממשחקי כדורגל, קפיצה בדלגית, קליעה לסל ושאר משחקים שמפעילים את הגוף. נוסף לכל אלה תוכלו לרכוש בריכה מתנפחת, ולאפשר לילדים להשתכשך במים במהלך ימי הקיץ החמים.

משחקי חצר

פעילויות יצירה מתאימות לילדים בכל הגילאים, ואפילו למבוגרים, כך שבהחלט ניתן למצוא שלל רעיונות לפעילויות יצירה ברשת. מוטב לרכוש בתחילת החופשה מגוון חומרי יצירה שונים, על מנת לאפשר לילדים ליצור באופן חופשי. אם מדובר בילדים גדולים שלא זקוקים להשגחה במהלך היצירה, ניתן להדפיס שלל הדרכות ורעיונות, ולדאוג לילדים לבנק יצירות מגוון. אגב, זו דרך מצוינת להעביר את הזמן, ואף להתחיל לעצב ולקשט את המחברות והספרים לקראת שנת הלימודים.

טיפ: נסו לאסוף חומרים ממוחזרים ולהשתמש בהם במהלך היצירה, כמו גלילי נייר טואלט, בקבוקים ריקים וכו'.

ים - המקום המושלם

הים הוא מקום אידיאלי לבילוי בימי הקיץ, והוא נפלא עבור זמן איכות משפחתי. תוכלו לקום מוקדם בבוקר, לדאוג למאכלים טעימים ולנסוע לים, שם ניתן לערוך פיקניק, לשחות במים, לבנות ארמונות בחול וליהנות מבילוי קייצי ומיוחד.

 

הקיץ כבר ממש כאן, וזה הזמן לדאוג שלל פעילויות ייחודיות עבור הילדים. רכשו חומרי יצירה (או אספו חומרים ממוחזרים), הצטיידו במשחקים, צעצועים ושלל אלמנטים שיסייעו לכם לצלוח את החופשה הקרובה. חופשה נעימה!