יום קיץ חם עם הילדים

הקיץ בשיאו, וחודש אוגוסט כבר כאן. הטמפרטורות עולות והחום הופך להיות מורגש יותר מיום ליום. כיצד תוכלו להעביר יום קיץ חם עם הילדים? האמת היא שיש לא מעט רעיונות נהדרים, וחלקם אפילו בחינם. אספנו בעבורכם כמה הצעות מעניינות. שנתחיל?

כשהגינה הופכת למקום אטרקטיבי

אם יש לכם גינה ביתית או חצר גדולה, תוכלו להפוך אותה לאטרקטיבית במיוחד בעבור הילדים, כך הם יוכלו ליהנות משלל פעילויות קיציות מבלי לצאת מהבית. ניתן להצטייד במתקן סל, לרכוש בריכה ביתית קטנה, להכין עם הילדים משחק באולינג (באמצעות בקבוקי פלסטיק ישנים), ובכך להפוך את החצר למקום עשיר במשחקים ופעילויות בעבורם. פה נעצור להמליץ על פתרונות הצללה, ולו כדי שהילדים לא ישהו מתחת לשמש הקופחת.

ים – המקום המושלם!

אם אתם מחפשים בילוי אידיאלי ומגוון עם הילדים, מומלץ שתגיעו לאחד החופים הסמוכים לאזור מגוריכם, כשכמובן יש להימנע מהגעה אל חופים שאינם מוכרזים. כדאי לפקוד את החוף בשעה מוקדמת יחסית, לפני שאזור הישיבה מתמלא באנשים ומשפחות. חתכו פירות מבעוד מועד, הכינו סנדוויצ'ים ואל תשכחו לדאוג להביא עמכם לפחות 2 ליטר מים לכל אדם וקרמי הגנה.

 יום קיץ חם עם הילדים

משחקיות ממוזגות

ג'ימבורי, בבילון, פעלתון ועוד שלל משחקיות שונות קיימות ברחבי הארץ, כשהמשותף לכולן הוא שהן ממוזגות, ובכך הן מתאימות לימי הקיץ החמים. לרוב, הכניסה אליהן בסכום סמלי או אפילו ללא עלות כלל, כשרוב המקומות הללו ממוקמים בקניונים ברחבי הארץ, ולכן הם נגישים לכולם.

ביקור מוזיאון

בילוי עשיר בתרבות וערך לצד מיזוג אוויר נעים? ובכן, הפתרון נמצא במוזיאון. ברחבי הארץ תוכלו למצוא שלל מוזיאונים ייחודיים, לרבות מוזיאונים בעלי תערוכות המותאמות לילדים, החל ממוזיאון נחום גוטמן ועד למוזיאון ארץ ישראל. כמו כן, במהלך הקיץ ייתכנו פעילויות ללא עלות או בתשלום סמלי במוזיאונים השונים, לכן מוטב לברר על כך מבעוד מועד.

עבודות יצירה ביתיות

לעיתים אין כל צורך לצאת מהבית כדי לבלות יחד עם הילדים, כל מה שצריך לעשות זה לדאוג לכמה פעילויות יצירה, חומרים רלוונטיים ומזגן שיצנן את החלל. רכשו חומרי יצירה מסוגים שונים, כמו בריסטולים, מדבקות, צבעים, סרטי בד, מגנטים, דבקים מסוגים שונים, פונפונים, ניירות קרפ וכו', וחפשו יצירות להשראה ברחבי הרשת, כך תוכלו ליצור יחד עם הילדים, וכן – גם עם פעוטות! הנה כמה רעיונות שתוכלו ליישם בקלות:

 

ימי הקיץ החמים בהחלט מאתגרים, ואם נוסיף לכך את החופש הגדול, הרי שיש למצוא לילדים תעסוקה באופן תמידי. נסו לשלב עבודות יצירה, פעילויות בחצר, בילוי במוזיאונים, רביצה על חוף הים או אפילו שהייה במשחקיות, משום שכל אלה יסייעו לכם לצלוח את הימים החמים ויעניקו לכם ולילדיכם בילוי קיצי מהנה במיוחד.