מתכננים את הטיול הגדול? יש אנשים שיעדיפו לטייל במקומות עם מסעדות וחופי ים, ואחרים יעדיפו לראות נופים חדשים, לישון בטבע ולצעוד לעבר פסגות והרים. אם גם אתם רוצים לצאת לטרקים במהלך הטיול הגדול, כדאי שתתכוננו אליהם כמו שצריך ותארזו את כל הציוד הנדרש, כדי שהם יעברו בצורה חלקה ונעימה. במאמר שלפניכם פירטנו אודות מספר פריטים שכדאי לארוז לקראת הטיול הגדול.

תרמיל, ביגוד וציוד לטיולים

אם אתם מתכננים לעשות טרקים בטיול הגדול, כדאי שתבואו עם תרמיל אורטופדי המותאם לנשיאת משקלים כבדים. לתרמיל אפשר להוסיף כיסוי גשם במידה והטיול נערך בחודשי החורף, וכן כבל נעילה עם מנעול כדי להימנע מגניבות. מומלץ לסדר את הציוד בתרמיל בצורה נכונה, לשים את הדברים היותר שמישים למעלה והדברים הפחות שמישים למטה, וכן להיעזר בתאים הקטנים של התרמיל לנשיאת פריטים קטנים שצריך לשלוף במהירות.

מבחינת ביגוד, יש מספר פריטים שמומלץ לארוז, כמו חולצות תרמיות או מנדפות זיעה, גרביים חמים, מכנסי טיולים, מעיל גשם ורוח וגם כפפות. כמו כן, מומלץ להשקיע בנעלי טיולים איכותיות שיקבעו את הרגל וימנעו שלפוחיות ברגל או שחיקה של עצמות כף הרגל. לצד כל אלה מומלץ לארוז גם:

אוכל ושתייה

גם במהלך טרק של כמה ימים בטבע אפשר להקפיד על תזונה מזינה ובריאה. מומלץ לארוז בתרמיל סירי בישול לשטח, ועזרים נוספים כמו כלי אוכל רב פעמיים, קולפן ירקות, פותחן קופסאות, גזייה, סבון כלים וסקוצ'. מומלץ לארוז אוכל יבש וכן אוכל בעל ערכים תזונתיים גבוהים כמו פירות ואגוזים, אשר יתנו אנרגיה זמינה להמשך הטיול. את האוכל יש לארוז בכמות שתספיק לכל ימי הטרק ולכל המשתתפים, וכן לא לשכוח לארוז כמויות מים שיספיקו לכולם, תוך חישוב של כחמישה ליטרים לאדם ביום.

 

 

ניקיון ועזרה ראשונה

כדאי להוסיף לרשימת הציוד מוצרים לשמירה על ההיגיינה, כמו מברשת ומשחת שיניים, דאורדורנט, אלכוג'ל, מגבונים, נייר טואלט ושקיות ניילון לאשפה. אם אתם שמים עדשות חשוב לזכור לקחת נוזל לעדשות, ועבור נשים כדאי לקחת גם תחבושות היגייניות. מבחינת ציוד לעזרה ראשונה מומלץ לארוז קרם הגנה, כדורים לשלשול, לכאב ראש או לצינון, שפתון נגד יובש ומשחה לטיפול בשפשפות.

אביזרים לגופרו

בעידן של היום אנחנו חייבים לתעד הכל כדי להישאר עם זיכרונות נעימים וכדי להראות לכולם בבית היכן אתם מטיילים. אחד האביזרים שמסייע בכך הוא מצלמת גופרו, המיועדת בעיקר למטיילים. את המצלמה אפשר להרכיב על המצח או על מקל סלפי, וכך לצלם את עצמכם ואת הנוף במהלך הטיול. לקראת יציאה לטרק חשוב לרכוש ציוד מתאים שיקל על הקשיים של הטיול, ומצלמת גופרו מומלצת במיוחד עקב היותה קטנה, קומפקטית ובעלת איכות מעולה.

לסיכום

לקראת היציאה לטיול הגדול, ובמיוחד אם אתם מתכננים לצאת לטרקים, כדאי לערוך רשימת ציוד מסודרת כדי לא לשכוח כלום. חשוב לבחור בתרמיל איכותי שיוכל לשאת את כל הציוד ולארוז ביגוד מתאים, אוכל ושתייה בכמות מספקת, אביזרי צילום כמו גופרו, אביזרים לעזרה ראשונה וכן אביזרים לשמירה על ההיגיינה. אלה יעזרו לכם להגיע לטרקים מוכנים, לעבור את הטיול בקלות ולהיות ערוכים לכל סיטואציה.