בשנים האחרונות נראה כי חל מהפך של ממש בעלותן של חופשות לחו"ל. כיום, ישנן טיסות זולות או טיסות צ'רטר מעולות, כמו גם טיסות לואו-קוסט שמאפשרות מעבר בין מדינות עם מטען קל, זאת עקב חוק השמיים הפתוחים. גם האופציות ללינה אינן מתמקדות בשהייה בבתי מלון, זאת עקב הגלובליזציה שמאפשרת מסחר בין בעלי דירות או יחידות נופש,  כמו גם שהייה בבקתות או לינה בחניוני לילה ושאר אופציות זולות או חינמיות לשהייה בחו"ל.

בשל ההוזלה ואפשרויות הבחירה, יכולים ישראלים לצאת לחופשה אחת או שתיים בשנה ובכך להנות מחופשות נעימות. אז מהן האופציות שיוזילו משמעותית את החופשה שלכם?

אייר בי אנד בי

בין מגוון האפשרויות הייחודיות ללינה בחו"ל, אין ספק כי אייר בי אנד בי היא אופציה שהפכה פופולארית מאד בתחום התיירות, והיא מציעה לנופשים או מבקרים לשכור דירה במחיר יומי נוח יותר מזה של בית מלון. אתר האינטרנט Airbnb מאפשר לתיירים למצוא דירות זולות להשכרה בכול רחבי העולם. האתר עובד לפי שיטה בה בעלי דירות ובעלי יחידות נופש יכולים להציע את הדירה שלהם להשכרה לטווח קצר או לטווח ארוך, במחיר משתלם.

האופציה לשכור דירה ולא חדר בבית מלון, מוכרת כבר משנת 2007 שנה שבה היזמים של אייר בי אנד בי חיפשו בית מלון ולא מצאו חדרים פנויים. עם החיפוש, גילו המחפשים דיירים שלא הצליחו לשלם את שכר הדירה שלהם וחיפשו דיריי משנה שיגורו במקום. בכך החל הפיתוח של האתר שמתווך בין נופשים או שוכרים, לבין דיירים או בעלי יחידות נופש ודירות.

אופציות לינה בטיולים- אכסנייה

סאבלט

דרך נוספת לטייל ולשהות בחו"ל נעשית באמצעות סאבלט. 'סאבלט' היא שיטה להחלפת דירות ללא תשלום, או לחלופין השכרת דירה לפרק זמן קצר. בכך רבים יכולים להנות מדירה בעלות נמוכה בזמן בו הם נמצאים בחו"ל, ואף למצוא אדם שיטפל בבעלי חיים, בגינה וישמור על ביתם בזמן שהם נמצאים מעבר לים.

טיול בחו"ל עם קרוון ממונע

עוד אפשר לטייל בחו"ל ולחסוך בעלויות באמצעות השכרת קרוון לטיול חוצה גבולות! כיום ישנם קרוונים ממנועים המציעים רכב גדול שניתן לנסוע בו ולחיות בו ממש כמו בדירה קטנה. קרוונים שניתן לשכור בחו"ל מציעים סלון קטן, מיטה, מטבחון ומקלחת שאפשר לגרור במסע בכבישים ובכך לחנות בחניונים מסודרים ולהרגיש את המקום, הטבע והמרחבים. האופציה כמובן זולה יותר מבית מלון ולעיתים אף כיפית יותר!

אכסניה

מי שרוצה להתמקד בטיול או בחופשה שלו בעיקר בטבע, בערים הגדולות, בחיי הלילה ואורחות היעד: יכול לבחור לשהות באכסנייה בעלות נמוכה. אנשים צעירים שיוצאים לטיול באירופה, למסע בהודו או בטיבט, להרפתקה בין הרי ההימלאיה או לטיפוס הרים הרפתקני – יכולים לבחור בקתות או אכסניות בעלות זולה שיספקו תנאים מינימאליים כמו מקלחת, מיטה וארבע קירות בהן אפשר לישון. בכך אפשר לחסוך בעלויות באופן משמעותי! דרך צלחה!