אם אתם רוצים להוציא ויזה לארצות הברית ולא יודעים איפה מתחילים, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. איך מוציאים ויזה לארצות הברית ואיך מתכוננים לראיון האישי בשגרירות? כל התשובות לפניכם.

איך מוציאים ויזה לארצות הברית?

יש למלא את טופס בקשת הויזה באינטרנט, אם אתם ממלאים את שפת המקור ואינם דוברים אנגלית, עדיף לקרוא קודם את הגרסה העברית. אתה יכול להוריד או למלא את טופס הבקשה לויזה לארה"ב באינטרנט בצורה קלה ונוחה. אם אתם צריכים מידע נוסף אנחנו ממליצים לכם להיכנס ולקרוא את כל המידע, מומלץ מאד.

יש לצלם את התמונות כמפורט בטופס על ידי שגרירות ארה"ב בישראל. שימו לב שגודלה של תמונת פספורט ישראלי אינו זהה לגודל הנדרש לויזה, וההנחיות לגביה פחות מחמירות מאלו שבשגרירות ארה"ב. גם אם האשרה תאושר או תדחה, עדיין תידרשו לשלם לשגרירות ארה"ב בישראל אגרה בסך 160$, שנועדה לכסות את עלות הטיפול של השגרירות בבקשה. לאחר הגשת הטופס ניתן לקבוע ראיון בשגרירות והקונסול יצטרך להחליט תוך מספר דקות אם לאשר את הבקשה. ביום הראיון תתבקשו להציג את כל המסמכים הדרושים להוכחת קשריכם ההדוקים עם ישראל, וכן מסמכים להדגמת סיבת הגעתכם לארה"ב. איסוף יסודי של מסמכים יכול להגדיל מאוד את הסיכוי שלכם לקבל את הוויזה המיוחלת.

מי רשאי להוציא ויזה לארצות הברית?

באופן עקרוני, כל אחד יכול להגיש בקשה לוויזה לארצות הברית, וכפי שצוין קודם, לקונסול יש זכות לסרב. בעלי דרכונים אמריקאים אינם יכולים להגיש בקשה לקבלת אשרות. זה קורה כאשר אזרחי ארה"ב רוצים לטוס לארה"ב בדחיפות ואינם רוצים להמתין חודש בערך כדי לקבל את הדרכון שלהם, הזמן להנפקת ויזה יהיה קצר יותר, ולכן הם יתפתו להגיש בקשה לאישור ויזה (חשוב לדעת שניתן להוציא דרכונים אקספרס בנסיבות מסוימות).

 

 

איך תכינו את עצמכם לראיון בשגרירות?

יש להתייחס בכבוד לראיונות בשגרירויות ולצוות שלהן. הדבר החשוב הוא להיות מנומס, לענות בסבלנות, לחייך כשצריך, ולא להרים את הקול. הקפידו לענות על שאלות, לא להזכיר נושאים זרים, להיות תמציתיים אבל גם לא לשדר כאילו אתם מסתירים משהו מעובדי השגרירות.

במהלך תהליך הראיון ינסו לבדוק האם אתם מהווים איום על ארה"ב, האם אתם עלולים להיות נטל על אזרח ארה"ב, והאם יש חשד סביר שתנסו להתיישב או לעבוד בה באופן לא חוקי. פעמים רבות, בקשות לאשרות לארה"ב של צעירים שהשתחררו מהצבא נדחות עקב חששות שהם רוצים לעבוד בארצות הברית ואולי להתיישב בה.

כמה זמן לוקח להוציא ויזה?

בדרך כלל, היות ולוקח כשבועיים עד שהוויזה מגיעה לביתו של המועמד, ניתן לקצר את הזמן הזה על ידי פנייה לדואר ישראל ובקשה לאסוף את הוויזה במוקד שליחים במקום להמתין עד לקבלתה. לָנוּ. עליכם לקחת בחשבון שהפגישות כבר פתוחות וככל שתקדימו להזמין, כך יתקדם מועד הראיון שלכם. בימים אלה, לדוגמה, מדווחים על עומס כבד בשגרירות, אבל בדרך כלל אפשר למצוא תור שבוע עד שבועיים מראש, אבל זה דינמי ומשתנה כל הזמן. בשל מורכבות התהליך, מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של איש מקצוע ולא לנסות להוציא את טופס הוויזה בעצמכם.

לסיכום,

אם אתם רוצים להוציא ויזה לארצות הברית אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הזה וליישם את כל השלבים שסקרנו בו.