לפני יותר ממאה שנים, מצאו נשים את הפתרון האולטימטיבי להסרת שיער. כן, מדובר הסרת שיער באמצעות שעווה. שעווה הוא חומר מוצק שהופך רך בחימום והוא מופק ממינרלים/ צמחים/ סוכר/ דבש ושאר חומרים. גברים ונשים בוחרים בשיטה זאת להסרת שיער, בעוד שהשיטה מיושמת על ידי חימום החומר הדביק במיקרוגל או על הגז (יש גם מתקנים מקצועיים לחימום ומריחה על הגוף בקלות). לאחר המריחה על החלק בגוף שיש בו שערות – נעשית תלישה של השיער מן השורש. שיטה זאת הפכה פופולארית במיוחד משום שהיא מסירה את השיער ואת שורשיו: כך שהיא מדללת אותו במידה רבה. אבל מדוע בוחרים גברים להסיר שיערות בשיטה זאת? מלבד התלישה שמדללת ומאפשרת עור חלק, יש כמה סיבות לכך שגברים בוחרים להסיר שיער עם שעווה:

יחסים אינטימיים

רבים הגברים אשר מסירים שיער מהגוף ועושים זאת כדי לשבות את ליבם של בני או בנות המין השני. גברים ונשים נוטים להמשך יותר אל אנשים בעלי גוף חלק, כמו גם אל מי שיש לו פחות שערות במקומות מוצנעים או בולטים. עם זאת יש כמה דברים שצריך לדעת לפני שעושים שעווה, כמו הכרות עם טמפרטורת חימום המוצר (שימו לב להוראות השימוש כדי שלא תקבלו כוויה מהחום של החומר הדביק). חשוב לבצע את ההסרה במקום יבש שכן מים ולחות הופכים את השעווה לפחות אפקטיבית. יש להימנע לאחר הסרת השיער משימוש בקרמים או במשחות חריפות (כמו אפטר שייב) כדי למנוע צריבה של העור. לאחר הסרת השיער מומלץ להרגיע את הגוף עם מים קרירים.

חלקים גם בחוף הים

חוף הים הוא מקום בילוי שכולם אוהבים. בחוף כיף לנוח ולהשתזף, לשחק על החול מטקות או כדורעף, להשתכשך ולשחות בים. כדי להראות טוב ולהרגיש טוב, בוחרים רבים להסיר שיער מהגוף בעיקר במקומות כמו החזה, הגב, הכתפיים והרגליים. עובדה מעניינת על מים ושיער היא ששחיינים מקצועיים מגלחים את גופם לפני תחרות. מסתבר שגוף ללא שיער מאפשר שחייה מהירה יותר.

לא רק לנשים מדוע מומלץ לגברים לעשות שעווה - עידן בן אור

הרגשה אישית קלילה

בשל גל המטרו סקסואליות שהחל בתחילת שנות ה90 של המאה העשרים, יותר ויותר גברים בוחרים להראות נהדר ולהציג גוף חלק, בין אם הוא מבצבץ מתחת לטי שירט לבנה לבין אם מתחת לחולצה מכופתרת. המראה החלק נוסך בטחון עצמי בקרב גברים.

אסתטיקה בכול מצב

הסרת שיער בשעווה, או בכול שיטה אחרת, מספקת לגברים בטחון עצמי, משום שכעת המראה נחשב אסתטי יותר. גם מרחב המגורים הופך לנעים יותר ללא שיערות שמבצבצות מכול מקום (החל מרצפת המקלחת עד לשולחן האוכל, רחמנא לצילן!). מי שאוהב אסתטיקה אישית וכזאת שקיימת במרחב – ישמח להסיר שיער בשעווה. את התהליך מבצעים באופן מקצועי באמצעות קוסמטיקאית שמסירה שערות לגברים, או לבד באמצעות שעווה ודפים להסרת שיער.