אם חשבתם שמשחת חינה רק בעבור אירועים, יש לכם טעות. מהם השימושים הנוספים של החינה מעבר לטקסיות? יצאנו לחקור וחזרנו עם התשובות.

חינה: מסכה מדהימה לכל סוגי השיער

אם בעבר משחת החינה הייתה נחלתם הבלעדית של עדות המזרח כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מטקס החינה של זוגות צעירים, כיום ניתן לראות כיצד המשחה תופסת תאוצה גם תחומי הלייף סטייל והטיפוח. בשל האופציה להכין אותה לבד בבית.  אפשר לבדוק איך מכינים חינה, ובהתאם לכך ליצור שגרת טיפוח טבעית. למעשה, ניתן לראות כיצד בלוגריות מובילות מהעולם משתמשות במשחת חינה, לצורך הכנה של מסכה ביתית. מדובר במסכה אשר מתאימה לכל סוגי השיער, וניתן להכין אותה באופן קל ופשוט בבית. חשוב לציין כי הוא מתאים רק לבעלות שיער ככה, בשל הפיגמנט הגבוהה של הצבע. מומלץ להשאיר את המסכה לפחות לשמונה שעות במהלך הלילה, לצורך חיזוק שורש השיער והחדרה של החומרים הפעילים. אז כיצד תוכלו להכין מסכה ביתית? להלן הפרטים.

שימושים שלא הכרתם מה אפשר לעשות עם חינה

שלבי הכנה של מסכה לשיער

אין ספק שזה כיף לטפח את השיער ובמיוחד כשמכינים את מוצר הטיפוח בעצמנו. בכל חנות תבלינים אפשר לבצע רכישה של אבקת חינה, וממנה מכינים את המשחה. מניחים בתבנית 300 גרם של חינה (מומלץ למדוד על משקל) ולהוסיף שלוש כפות של פפריקה אדומה מתוקה. מערבבים את החומרים היבשים ביחד, ולאחר מכן מוסיפים 2 כפות של שמן זית. מומלץ להוסיף גם שמן קוקוס אורגני, לצורך יצירת משחה איכותית. לאחר שמערבבים את כל החומרים, מוסיפים שני תיונים של תה שחור שכבר הושרו במים חמים, ושופכים את החומר לתוך העיסה. מערבבים את החומרים יחדיו ומוסיפים מים בהתאם למרקם, עד ליצירה של מרקם אחיד והומוגני. משאירים את התערובת לעשרים דקות במנוחה, וחובשים כפפות. באמצעות כפפות מחדירים את המסכה לשיער, ועוטפים אותו באמצעות בד. משאירים את המסכה על השיער למשך לפחות לילה או למספר שעות, ושוטפים היטב במים חמימים.

דרך מצוינת להכין קעקועים זמניים

אם אתם חוששים מקעקוע קבוע, ניתן להשתמש בחינה לצורך יצירה של קעקוע זמני. עדיף שלא לנסות להכין בבית, ולבחון מראש האם קיימת אלרגיה, דרך בדיקה אצל רופא עור. בכדי לבצע את הקעקוע מומלץ לגשת לחנות המתמחה ביצירה של קעקועים זמניים, באמצעות חינה אדומה או שחורה.

צביעת שיער

בתרבויות רבות בעולם משתמשים בחינה כחומר גלם טבעי לצביעת השיער. בשל הפיגמנט החזק של הצבע, ניתן לצבוע את השיער לצבע שחור או אדום כהה – אולם מדובר בתהליך מורכב ולכן ההמלצה שלנו היא ליצור קשר עם ספרית מקצועית אשר יודעת להשתמש בחומרים בצורה נכונה, לצורך צביעה נכונה ואיכותית.

לסיכום, ניתן להשתמש בחינה לא רק בעבור טקס אלא גם בעבור טיפוח השיער והזנה שלו, כמו גם לצרכים קוסמטיים – מבלי לצאת מהבית ובהכנה פשוטה.