זה ממש לא משנה אם אתם מאלה שמקפידים על תזונה כלשהי (בין אם צמחונית, טבעונית, פליאו וכן הלאה), מקפידים על דיאטות ומשטרי כושר ותזונה כאלה ואחרים או שבכלל לא מעניין אתכם מה אתם מכניסים לפה – תזונה המשלבת באופן קבועה אכילה של פירות היא אחד הדברים הכי טובים שאתם יכולים לעשות לגוף שלכם. למה? מיד ניתן לכם כמה סיבות למה כדאי לכם להכניס פירות על בסיס קבוע לתפריט שלכם, אבל רגע לפני נזכיר, שאם אתם עדיין לא אוכלים פירות באופן קבוע, זה ממש לא מאוחר! גם אם אתם לא רגילים לאכול פירות, לגמרי אפשר להתחיל בקטן ולצרוך מספר מועט של פירות בכל שבוע. עם הזמן, אין סיכוי שלא תרצו להגדיל כבר את הכמות בעצמכם כשתראו כמה זה טוב זה עושה לגוף שלכם ובעיקר כמה זה טעים.

אין מה לעשות – זה פשוט טעים

בינינו – אין ממתק או חטיף בעולם כולו שיכול להשתוות לפרי בשל ומתוק (או חמצמץ, תלוי מה אתם אוהבים). הטעמים הייחודיים בשילוב עם הג'וסיות הופכים את הפירות לחטיפים המושלמים בעצם. אם מתוקים ומפנקים כל אחד בפני עצמו, אבל אין ספק שהכי כיף להתפנק עם פלטת פירות מרהיבה וייחודית שגם מאפשרת שילוב מושלם של טעמי פירות שונים. נכון, יש כאלה שכבר התמכרו לסוכר התעשייתי ולחטיפים אחרים אבל זה לגמרי עניין של הרגל. מי שנהנה מפירות פעם אחת בחיים, במיוחד אם כבר משלב הילדות, ככל הנראה יאהב פירות במשך כל חייו.

סיבות לאכול פירות

העיקר הבריאות

ומעבר לכך שפירות הם כל כך טעימים, הם בנוסף גם מאד בריאים ואפשר לאכול אותם בלי רגשות אשמה. הם מספקים אנרגיה לגוף עם סוכר פירות טבעי ובריא (שעדיף פי כמה וכמה מהסוכר המעובד הנמצא במאכלים רבים), הם רוויים בוויטמינים מעולים, כמו ויטמין C, ויטמין B וכן הלאה, הם מלאים במינרלים שמצוינים לגוף כמו אשלגן ומגנזיום והם מתעכלים בקלות רבה. בנושא העיכול, אכילה קבועה של פירות, העשירים בסיבים תזונתיים וכמובן במים, עוזרת להסדיר את פעילות המים ומקלה מאד ביציאות. כנראה שמי שתבע את הפתגם "One apple a day keeps the doctor away" ידע בדיוק על מה הוא מדבר.

בגלל המחיר

טעימים כבר אמרנו, על הבריאות כבר דיברנו – ועם כל זה הם גם יחסכו לכם כמה שקלים טובים בכל חודש. איך בדיוק? ובכן, אם תהפכו את הפירות לחטיף בין הארוחות, הוא יעזור לכם לתחושת הרעב וירחיק אתכם מחטיפים יקרים וגם לא כל כך בריאים. בנוסף, נמצא כי מי שרוכש פירות כחטיפים על בסיס קבוע חוסך בממוצע שבעה אחוזים מכל סל קניות. בקיצור, הגיע הזמן להיפרד מהשוקולדים והחטיפים המזיקים לשלום ולהתחיל לשלב הרבה יותר פירות בתזונה שלכם. שיהיה בתאבון!