התקופה החורפית היא אתגר בעבור כל משפחה, בשל הצורך להעסיק את הילדים ובמקביל גם לנצל את הזמן לטובת זמן איכות משותף. במדריך הבא נציג לכם ארבע פעילויות שיכולות להתאים באופן מושלם לשבת חורפית אינטימית, בחיק המשפחה. מוכנים? בואו נתחיל!

קריאת ספרים

התקופה החורפית מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כהורים ליצור זמן איכות ביחד עם הילדים, בעקבות קריאה של ספרים כמו למשל ספר הרגשות שלי המאפשר לילדים וגם לכם לפתח שייח פתוח אודות הרגשות והתחושות שלהם. מידע נוסף אודות הספר כמו גם ספרים נוספים שיכולים להתאים לילדים אפשר למצוא באתר של סטימצקי, כאשר מומלץ להיערך מראש ולבצע הזמנה של ספרים מהאתר לטובת תעסוקה של הילדים במסגרת קריאה משותפת או עצמאית. למעשה, קריאת ספרים ביחד הילדים יכולה לסייע להם ללמוד מילים חדשות, לשפר את אוצר המילים ולפתח את כישורי הבנת הנקרא, לצד חשיפה לתרבויות ונקודות מבט מגוונות, כפי שניתן לקבל למשל בעת קריאה של ספר מרתק ומרגש כמו הספר הזה.

בישול

בישול משותף יכול להיות דרך מצוינת להעסיק ילדים בחורף, מאחר ומדובר בפעילות המאפשרת להם להפעיל יצירתיים, תוך כדי למידה של כישורי חיים. כדי לשמור על מעורבות והתעסוקה של הילדים בזמן הבישול, מומלץ לערב אותם בתהליך התכנון וההכנה. הקצו מראש משימות המתאימות לגיל שלהם כגון מדידת מרכיבים, ערבוב וחיתוך פירות או ירקות. מדובר בדרך מצוינת להתחבר כמשפחה, ולהכין ביחד מאכלים טעימים שכולם יכולים ליהנות מהם, כל זאת בעקבות בישול משותף. אם זו הפעם הראשונה שלכם במטבח ביחד, הורידו מראש מתכונים קלילים המתאימים לילדים, וכן לצפות בסרטוני הדרכה לפני או תוך כדי הפעילות.

הקרנת סרטים

ארגון ערב סרט עם ילדים בחורף יכול להיות דרך מהנה ונעימה לבלות ערב משותף. כדי להפוך אותו למיוחד, צרו אווירת קולנוע בסלון עם שמיכות, כריות ופופקורן, וכן בחרו ביחד עם הילדים שכל המשפחה תוכל ליהנות ממנו. אפשר לנצל את השבת החורפית והצפייה בסרטים בינלאומיים לטובת למידה של השפה האנגלית, פיתוח של דיון העוסק בנושאים בולטים שעלו בזמן הצפייה וכן להפוך את הערב הזה למסורת שבועית על ידי סיבוב בחירת הסרט בין בני המשפחה, ובכך להתחבר כמשפחה וליצור זיכרונות משותפים, בתקופה החורפית.

 

 

פעילות גופנית

פעילות גופנית חשובה לבריאות ולרווחתם הכללית של הילדים. בשביל לשמור על ילדים פעילים בבית בחורף וכן להעסיק אותם כאשר הם בבית, אפשר לערוך מסיבת ריקודים משפחתית או לשלב תרגול של פעילות ספורטיבית שיכולה להתאים גם למבוגרים וגם לילדים, כמו למשל תרגול יוגה אשר מהווה אימון נהדר המקדם גמישות, שיווי משקל ורוגע. ברחבי הרשת אפשר למצוא שפע של סרטונים מצד מאמני כושר ומדריכים המציגים תרגילים שאפשר לבצע ביחד, ובכך לא רק לשמור על כושר גופני, אלא גם להפוך את הפעילות הזו  לחלק בלתי נפרד משגרת החיים המבוסס על אורח חיים בריא ומאוזן, גם בתקופה החורפית הסוערת.

לסיכום

שבת חורפית יכולה להיות הזדמנות מצוינת למשפחות לבלות זמן איכות יחד, וזאת באמצעות תכנון פעילויות מהנות כמו קריאה של ספרים, בישול, פעילות ספורטיבית או הקרנה סרטים, תוכלו להבטיח שלילדיכם תהיה שבת חורפית מהנה ומשמעותית המגלמת בחובה את היכולת שלכם כהורים ליצור ביחד עם הילדים זמן משותף ובלתי נשכח, מבלי לצאת מהבית. מומלץ להיערך מראש עם הציוד הנדרש וכן להיעזר ברשתות החברתיות לטובת קבלת השראה שיכולה לסייע לכם לאתר פעילויות נוספות לתעסוקה וזמן ואיכות לכבוד התקופה הקרה.