הורים רבים צריכים להתמודד עם הטיפול בילדיהם, עם העבודה שלהם ועם שלל רב של אתגרים על בסיס יום-יומי. פעמים רבות ההורים מוכרחים לנסוע עם הקטנטנים ברכב – למעון, לגן או לאטרקציות בצד השני של המדינה. איך עושים את בטוח? המאמר שלפניכם מפרט איך לעשות את זה בצורה הבטוחה ביותר.

השלב שלפני הנסיעה

השמירה על בטיחות הילדים במהלך הנסיעה מתחילה עוד הרבה לפני שחוגרים אותם ברכב ויוצאים אל הדרך. בחירת מושב הבטיחות היא האפשרות לשמור עליהם הכי מוגנים שאפשר. ההורים צריכים לבחור ממגוון סוגי המושבים לילדים את הכיסא המתאים ביותר לילד שלהם. הכיסאות מגיעים בגדלים שונים ובמגוון רחב של צורות, והם מגיעים עם הגבלות משקל וגובה. ההורים שמגיעים לבחור כיסא חייבים לבדוק אם הוא מתאים לילד שלהם ולסוג הרכב שבו הם נוהגים, ואם הילד יושב בו בנוח. נוסף לזה, הם צריכים לבדוק את תווי התקן השונים ואת תאריך הייצור כדי לוודא שהכיסא יוכל להגן על הילד ולשמור על בטיחותו בזמן הנסיעה. הכיסאות יכולים להגיע בשלל צבעים, ושיהיו להם מאפיינים שונים שעשויים להקל את חוויית הנסיעה להורים ולילדים.

חובת חגורת הבטיחות

החוק קובע שכל ילד שנמצא ברכב בזמן הנסיעה חייב להיות חגור כדי להגן עליו במקרה של תאונת דרכים. השימוש בחגורת הבטיחות מקטין את הסיכונים שכרוכים במצבים האלה, וכך גם לצאת מהבית וליהנות גם בצורה מוגנת. המושבים שמיועדים לילדים מגיעים עם חגורות פנימיות שמגנות עליהם יותר. החגורה מותאמת למידותיהם של הקטנים, ועוטפת את גופם בצורה הטובה ביותר. בזמני החורף והימים הקרים, דאגו להוריד לילדים את המעילים כדי שחגורות יוכלו לעטוף את גופם כראוי. נוסף לחגורות האלה, ישנן חגורות של הרכב עצמו שמשמשות להצמדת מושבי הבטיחות לספסל כדי למנוע תזוזות לא רצויות. יש להשתמש בחגורות הרכב ובחגורות מושב הבטיחות כדי להגן על שלומם של הילדים שנוסעים אתכם.

 

 

בואו נעשה סדר ברכב עם ילדים

לסיכום

הנסיעות עם הילדים למקומות שונים צריכות להיעשות בדרך שמגנה על החיים שלהם בצורה הטובה ביותר. ההורים צריכים לבחור את מושב הבטיחות האמין ביותר אחרי שבדקו שהוא מתאים למידות של הילדים שלהם, ולוודא שהוא מחובר היטב לספסל המכונית כדי להגן על הילדים. חובה לחגור את הילדים בכל נסיעה ברכב. ילדים מגיל שלוש יכולים להיחגר בחגורות הרכב. החוקים וההמלצות הנוגעים לבטיחות הילדים במהלך הנסיעה שונים, ונקבעים לפי מידות הילד וגילו.