דרום אמריקה היא אחד האזורים הנחשקים ביותר בעולם לטיול. יש בה נופים מרהיבים, תרבות עשירה ותחושה כאילו הזמן עומד מלכת. לפני שאתם יוצאים לטיול הגדול, יש כמה דברים שכדאי ואף חשוב לארגן לפני הטיסה. במאמר שלפניכם פירטנו אודות כל מה שצריך לדעת ולעשות לקראת הטיול, כדי שתוכלו ליהנות ממנו בראש שקט.

לבצע חיסונים

יש מספר חיסונים שמומלץ לעשות לפני הטיול לדרום אמריקה כדי להימנע ממחלות וחיידקים כמו הליקובקטר פילורי, כאשר חלקם נחוצים רק למדינות מסוימות ואת חלקם כנראה קיבלתם בבית הספר או בצבא:

לתכנן את מסלול הטיול

דרום אמריקה היא יבשת ענקית ומגוונת, בעלת אפשרויות אינסופיות. כדאי לתכנן את הטיול לפי ההעדפות האישיות, התקציב והזמן שלכם, וכמובן לפי העונה בה אתם טסים. רוב המטיילים מתחלקים לגל עולה וגל יורד, כאשר הגל העולה מתחיל במדינות הדרומיות בין נובמבר לינואר, והגל היורד מתחיל במרכז אמריקה בין אפריל ליוני. את הסגנון של הטיול אתם יכולים לבחור לפי הסגנון האישי שלכם. אם אתם לא מוגבלים בזמן מומלץ לבקר גם בארצות הברית, אבל קחו בחשבון שצריך ויזה אלא אם יש לכם פטור מוויזה לארצות הברית. אם השתחררתם מהצבא ואתם מעוניינים בטיול ארוך עם מעט השקעה כספית, כנראה שתבחרו בטיול תרמילאים בו מתניידים באוטובוסים, אוכלים אוכל מקומי וישנים בהוסטלים. מנגד, אם אתם רוצים לעשות טרקים ומחפשים אתגרים, אולי תבחרו דווקא להגיע למעט מקומות ולהשקיע בציוד שאתם מביאים איתכם.

לערוך רשימת ציוד

כל מי שטס לדרום אמריקה תוהה איזה ציוד כדאי לקחת, והתשובה תלויה בסוג הטיול שאתם מתכננים וביכולת שלכם לשאת משקלים כבדים. יש מטיילים שבוחרים ויכולים לקחת איתם ספרים בתיק, ואחרים נושאים תרמיל מינימליסטי. חשוב לא לוותר על הדברים החשובים, כמו בגדים, ציוד שטח, מסמכים או תרופות. דגשים נוספים שצריך לקחת בחשבון לפני שאורזים תיק הינם:

 

 

פריטים נוספים שחשוב וכדאי לקחת הינם:

לסיכום

הטיול הגדול לדרום אמריקה מביא איתו הרבה התרגשות וגם הכנות. כשאתם מתכננים את הטיול חשוב לזכור לבצע את החיסונים המתאימים, לתכנן את מסלול הטיול לפי העונה ולפי התקציב שלכם, וכן לארגן רשימת ציוד עם כל הדברים הנחוצים שתצטרכו במהלך הטיול. כך תוכלו לוודא שאתם מאורגנים לקראת הטיול וליהנות ממנו בנחת ושלווה.